Dekoracje, ciasta, cukrowe baranki, pisanki i zajączki – wszyscy, którym tęskno do świątecznych jarmarków w mieście, będą mieli szansę zaopatrzyć się w wielkanocne upominki i smakołyki na stacjonarnym Jarmarku Wielkanocnym.

 

Już 24 marca w centrum miasta rozpocznie się Jarmark Wielkanocny w wydaniu stacjonarnym. Na placach Adamowicza i Lotników w drewnianych domkach będzie można kupić m.in.: miody, tradycyjne wędliny, domowe ciasta, ozdobne jajka, palemki, koszyki, stroiki oraz drobne prezenty. Dzięki wsparciu Miasta Szczecin lokalne firmy będą mogły wynająć stoiska handlowe, wnosząc jedynie symboliczną opłatę za domek i opłatę za prąd. Nie odbędą się żadne wydarzenia towarzyszące, będzie również obowiązywał zakaz konsumpcji, a to wszystko w celu zapewnienia jak największego bezpieczeństwa.

Jarmark Wielkanocny w formie stacjonarnej potrwa do 28 marca. Do udziału zaproszeni są szczecińscy przedsiębiorcy z wszystkich branż – gastronomicy, rękodzielnicy, usługodawcy.

Również w Internecie

Za to już od 22 lutego na platformie jarmark.szczecin.eu znajdziemy szczecińskich przedsiębiorców z wielkanocnym asortymentem. Jarmark Wielkanocny Online to kontynuacja zapoczątkowanego programu Szczeciński Lokalny Solidarny.

– Analogicznie do edycji zimowej odwiedzający będą poruszać się po wirtualnej mapie z konkretnymi alejkami i domkami. Po kliknięciu w wybrany domek, otrzymamy informacje dotyczące oferty oraz możliwości finalizacji zakupów – mówi Celina Wołosz, rzecznik prasowy spółki Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia. – Udział jest całkowicie bezpłatny. Przedsiębiorcy, którzy chcieliby dołączyć do naszej bazy i zaprezentować swoją wielkanocną ofertę mogą zgłosić się do nas, wysyłając mail na adres info@zstw.szczecin.pl. Przypominamy, że platforma jarmark.szczecin.eu nie pośredniczy w zakupach, jest jedynie miejscem prezentującym świąteczny asortyment lokalnych firm.

Wirtualny jarmark potrwa od 22 lutego do 9 kwietnia.