To największy szczeciński jarmark bożonarodzeniowy. Świąteczne stragany i atrakcje będą rozstawione na trzech placach w samym centrum miasta. Impreza rozpocznie się już 6 grudnia i potrwa aż 17 dni – do 22 grudnia.

Przed nami czwarta edycja Szczecińskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego, który podobnie jak w poprzednich latach, zamieni centrum miasta w iście świąteczną krainę. Na trzech placach – Alei Kwiatowej, placu Adamowicza oraz placu Lotników – pojawią się drewniane domki, w których będzie można zrobić przedświąteczne zakupy, skosztować regionalnych produktów, znaleźć wymarzony podarek pod choinkę czy napić się gorącej czekolady i grzanego wina. Na odwiedzających jarmark ma również czekać bogata oferta food trucków oraz innych mobilnych wystawców.

Na placu Lotników stanie największa w mieście choinka, nie zabraknie także gigantycznej bombki, w której będzie można zrobić sobie zdjęcie. Świąteczny klimat dopełnią kolędy i bożonarodzeniowe piosenki.

Świąteczne kino, koncerty i wspólne gotowanie

Każdy weekend Szczecińskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego będzie obfitował w rodzinne atrakcje. Na placu Lotników pojawi się hala namiotowa, w której w ciągu dnia będą się odbywały świąteczne warsztaty, a wieczorami seanse filmowe. W sąsiedztwie zostanie ustawiona scena, na której wystąpią zespoły ze Szczecina i regionu, podopieczni szkół i organizacji pozarządowych oraz instytucji kulturalnych.

Podczas jarmarku będzie też mnóstwo okazji do tego, by spróbować swoich sił w rękodzielnictwie. W planach jest również wielkie wspólne gotowanie.

Dla każdego coś dobrego

Czymże byłby Jarmark Bożonarodzeniowy bez choinek, karuzeli weneckiej, grzanego wina i świętego Mikołaja? Te wszystkie świąteczne symbole pojawią się oczywiście w centrum Szczecina. Odwiedzający będą mogli nie tylko kupić sobie świąteczne drzewko do domu, ale także zainspirować się, jak w sposób ekologiczny i ekonomiczny udekorować swoje mieszkanie. Na najmłodszych czekać będzie karuzela wraz z loterią fantową, a na pełnoletnich grzane wino serwowane w wyjątkowych, szczecińskich kubeczkach. Kto kupił taki w ubiegłym roku, teraz będzie miał okazję uzupełnić swoją kolekcję.

Szczeciński Jarmark Bożonarodzeniowy rozpocznie się 6 grudnia i potrwa do 22 grudnia. Będzie można go odwiedzać w godz. 14.00-20.00 od poniedziałku do czwartku, 10.00-23.00 w piątki i soboty oraz 10.00-20.00 w niedziele.

Organizatorami Jarmarku Bożonarodzeniowego są Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia oraz Miasto Szczecin, a sponsorem Szczecińska Energetyka Cieplna. Portal wSzczecinie.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

 

Więcej informacji:

WWW: www.kolorowaaleja.pl

FB: www.facebook.com/KolorowaAlejaSzczecin

Wydarzenie FB „Szczeciński Jarmark Bożonarodzeniowy”: https://www.facebook.com/events/408489089817884/