Innowacyjny pomysł, który może przerodzić się w sposób na życie – historia zna niejeden taki przypadek. Już w najbliższy piątek, 15 października, będzie można dowiedzieć się więcej o tym, jak przekuć swoje idee w czyny.

 

Fundacja Szczecin_Lab – której celem jest wspieranie rozwoju techniki, wynalazczości i innowacyjności – zaprasza wszystkich zainteresowanych na spotkanie, podczas którego specjaliści odpowiedzą na nurtujące uczestników pytania: jaka jest różnica między wzorem przemysłowym a patentem? Czy opatentowanie czegoś w Polsce, chroni wynalazek na całym świecie?

– A gdyby tak Bill Gates lub inny wizjoner stwierdził, że nie ma sensu rozwijać swojej koncepcji? Pewnie dzisiaj nie byłoby wielu rzeczy, bez których nie wyobrażamy sobie życia – przekonuje Fundacja Szczecin_Lab. – To, co blokuje, to prawdopodobnie brak wiedzy, co zrobić dalej i strach, że ktoś może przywłaszczyć pomysł.

W bezpłatnym spotkaniu będzie uczestniczyło dwóch specjalistów: Rzecznik Patentowy, Rafał Malujda – współautor poradnika dla instytucji badawczo-rozwojowych, rzecznik patentowy Akademii Morskiej w Szczecinie; a także Dyrektor Zarządzający Autocomp Management, Roman Haberek.

Spotkanie odbędzie się w piątek, 15 października, o godz. 16:00 w Technoparku. Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy się zapisać: https://www.subscribepage.com/patentyilicencje_szczecinlab.