Takiej odpowiedzi chyba nikt się nie spodziewał. Radny Dariusz Matecki, będący gościem wtorkowego wydania programu „Studio wSzczecinie.pl” zasugerował, że dziki, które biegają po mieście mogłyby zostać… skonsumowane. Odpowiedź stała się natychmiastowym viralem internetowym, szeroko komentowanym w sieci we wtorkowy wieczór.

 

Radny Dariusz Matecki zapytany podczas wtorkowego programu "Studio wSzczecinie.pl" o to, jak rozwiązać problem z dzikami w mieście, udzielił zaskakującej odpowiedzi. Polityk klubu Prawa i Sprawiedliwości oraz pracownik Lasów Państwowych zasugerował, że dziki powinny zostać… skonsumowane.

– Najlepiej to zjeść. Dziki to bardzo smaczne mięso. Po co mają się marnować? Mamy w Lasach Państwowych markę „Dobre z lasu” i głównym daniem są tam potrawy z dzika. Mówię wprost, że dziki to dobre mięso i zachęcam do jedzenia dziczyzny. Niech też działa prezydent Szczecina, łowczy miejski i niech zapewnią bezpieczeństwo mieszkańcom. Zachęcam ludzi do jedzenia dziczyzny – powiedział radny Matecki.

Edyta Łongiewska-Wijas zaznaczyła, że nie czuje się gotowa do udzielenia konstruktywnej wypowiedzi na ten temat. Najszerzej o sytuacji dzików w mieście mówił radny Przemysław Słowik, podkreślając, że problem jest cały czas aktualny.

– Na Pomorzanach jest stadko dzików, które jest coraz większym zagrożeniem. Mamy problem z umową z łowczym miejskim, w tej chwili nie ma jej i miasto powinno zająć się podpisaniem umowy z instytucją, która zapewni możliwość odłowu i wywozu dzików w bezpieczne miejsce. Będziemy się tą sprawą zajmować. Proszę dzwonić na straż miejską, to oni muszą się tym tematem zająć – mówił Przemysław Słowik.

O problemie z dzikami informowaliśmy na łamach portalu wSzczecinie.pl w ubiegłym tygodniu. Mieszkańcy zgłaszają, że sytuacja jest poważna na Pomorzanach, Wyspie Puckiej, Warszewie oraz w okolicach Stoczni Szczecińskiej. Ze względu na lesisty teren okalający dzielnice, problem ten dotyczy również mieszkańców Prawobrzeża.