Wiele osób było zawiedzionych, że przebudowany kompleks rekreacyjny przy kąpielisku Dąbie jest czynny tylko do godziny 18. Dlatego Zakład Usług Komunalnych postanowił przedłużyć jego czas otwarcia o dwie godziny.

 

Od środy, 22 września, kąpielisko Dąbie będzie czynne codziennie w godzinach 10-20. To reakcja na prośby mieszkańców, którzy chcieliby pospacerować nowymi alejkami również wieczorem. Takie sugestie pojawiały się także w komentarzach pod naszymi artykułami na ten temat.

„Właśnie odbiłem się od płotu (i jeszcze kilka osób). Dobrze że niebo zachmurzone, to nie straciłem zachodu słońca. Teren dla intruzów już zamknięty, ale całe oświetlenie chodzi na full. Mieszkańcy prawobrzeża dziękują za zamknięcie miejsca rekreacji. Jak ktoś pracuje do 18 to żeby wejść na plażę musi brać urlop?” – pisał jeden z czytelników.

„Nie rozumiem czemu nie można wieczorem iść i posiedzieć nad jeziorkiem bo do 18tej otwarte? A co z opłatami? Dwa lata był remont i zamknięte po 18tej. Przecież macie monitoring jeżeli się boicie dewastacji przez łobuzów...? – komentował kolejny.

„Co za głupota Po 18.00 zamknięte... Wydać tyle pieniędzy żeby było ciągle zamknięte.. Tylko w sezonie otwarte, to po co to było robić... Zawsze było otwarte. Bo to należy do Dąbia żeby w każdej porze roku można było Tam iść i się zrelaksować...” – dodawał inny.

„Z Dąbia przepięknie wyglądają zachody słońca”

Mieszkańcy zwracali się ze swoimi uwagami również bezpośrednio do ZUK-u. Dlatego zaledwie po tygodniu od otwarcia, zdecydowano się na wprowadzenie zmian.

– Przebudowaliśmy ten obiekt dla mieszkańców, więc muszę zareagować na te prośby – mówi Tomasz Wawrzyńczak, dyrektor Zakładu Usług Komunalnych. – Cieszy mnie to, że kompleks cieszy się tak dużym zainteresowaniem. Jestem tam niemal codziennie i korzystają z niego prawdziwe tłumy. Z Dąbia przepięknie wyglądają zachody słońca. Będzie teraz każdy mógł je zobaczyć. Podjąłem decyzję, że przedłużymy czas otwarcia o dwie godziny, czyli do godziny 20.

Ładniej i z większą liczbą atrakcji

Kąpielisko Dąbie zmieniło się diametralnie. Teren rekreacyjny został na nowo zaaranżowany, wyznaczono boiska do siatkówki plażowej, nowe chodniki i szlaki spacerowe. Są place zabaw dla mniejszych i większych dzieci, siłownia pod chmurką, wiaty, altany, miejsca do grillowania, poidełka i leżaki.

Powstał też nowy budynek administracyjno-socjalny. Przebudowano wszystkie instalacje, przede wszystkim likwidując szambo i podłączając obiekt do kanalizacji. Nowe jest też ogrodzenie i 24-godzinny monitoring.

Przebudowa kąpieliska kosztowała ponad 9 mln zł. Prace budowlane zakończono ze sporym opóźnieniem, bo pierwotnie zapowiadano, że będą sfinalizowane na początku 2021 r.