To będzie wieczór, podczas którego może wydarzyć się absolutnie wszystko – zapowiadają organizatorzy, zapraszając do udziału w pierwszym w tym roku wydarzeniu kulturalnym w CKE Stara Rzeźnia. Start już dziś (19 lutego) o godz. 19:30.

 

Od połowy lutego publiczność znowu może uczestniczyć w wydarzeniach kulturalnych. Oczywiście w reżimie sanitarnym i przy ograniczonej do 50% liczbie miejsc. Funkcjonujące na Łasztowni Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia na pierwsze po kilkumiesięcznej przerwie wydarzenie zaprasza dziś wieczorem (19 lutego).

O godz. 19:30 zaplanowano show w wykonaniu grupy improwizacyjnej Bryganda. To nowy szczeciński zespół impro, składający się zarówno z amatorów, jak i profesjonalnych aktorów. – Każdy z nas wywodzi się z innego teatru, ale czasem spotykamy się razem. Wtedy przy pomocy widowni stwarzamy całkiem nowe światy, które powstaną tylko raz i nigdy się już nie powtórzą. Gramy spektakle komediowe bez scenariusza, które czasami rozśmieszają, ale czasem potrafią wzruszyć. Bryganda to teatr wyobraźni, który wydarza się między nami a publicznością. Razem stworzymy coś, o czym nigdy nie mieliśmy odwagi nawet pomyśleć – mówi Agata Kolasińska, członkini Brygandy.

Jak zapowiadają organizatorzy, szykuje się „niesamowity i skrzący szalonymi pomysłami wieczór impro”. Poza Agatą Kolasińską na scenie Starej Rzeźni zobaczymy również Katarzynę Nowak, Rafała Hajdukiewicza, Macieja Sikorskiego, Adama Kuzycza-Berezowskiego. Początek wydarzenia o godz. 19:30. Bilety kosztują 25 zł i będą dostępne na wejściu od godz. 18:45. Show odbędzie się w reżimie sanitarnym, co oznacza, że może w nim uczestniczyć maksymalnie 110 osób.

– Wracamy do funkcjonowania i planujemy w kolejnych miesiącach proponować mieszkańcom kolejne wykłady, wystawy, spektakle i koncerty. Wiosną Łasztownia będzie budzić się do życia i mamy nadzieję, że jak najczęściej będziemy mogli zaprosić naszych gości na wydarzenia organizowane w Starej Rzeźni – mówi Prezes Grupy CSL Laura Hołowacz.