Trwa betonowanie podpór wiaduktu, roboty elektryczne i kładzenie nawierzchni na torowisku tramwajowym. Postępy są widoczne, ale do zakończenia prac jeszcze daleko. Po podpisaniu aneksu do umowy z wykonawcą, wiadomo, że mają potrwać do maja 2020 r.

Budowlańcy tłumaczą, że opóźnienie spowodowane jest złym stanem wiaduktu nad ścieżką pieszo-rowerową. Początkowo miał być on tylko przebudowany, ale w trakcie prac okazało się, że konstrukcja jest zniszczona dużo bardziej niż przepuszczano. Koniecznością okazało się jej wyburzenie i budowa nowego wiaduktu o większej nośności. Dużo czasu zajęły niezbędne zmiany w projekcie.

Niedawno zabetonowano pierwsze podpory nowego wiaduktu. Wkrótce zabetonowane zostaną podpory drugiego rzędu. W okolicach ronda cały czas trwają prace brukarskie. Na torowisku tramwajowym układana jest warstwa ścieralna nawierzchni.

- Tempo tych ostatnich działań jest uzależnione od warunków atmosferycznych, ponieważ warstwa ścieralna, ma zabezpieczyć warstwy konstrukcyjne zarówno przed bezpośrednim oddziaływaniem ruchu, jak i przedostawaniem się wody. Plan zakłada, że w sierpniu zakończą się prace na obszarze całego torowiska, a we wrześniu Wykonawca położy warstwę ścieralną na pasach ruchu dla samochodów – informuje Dariusz Sadowski z Urzędu Miasta.

Rondo na skrzyżowaniu z al. Wojska Polskiego ma zostać oddane do użytku do końca roku. Cała ul. Arkońska powinna być gotowa w maju 2020 r. Koszt prac wzrósł z 89 mln zł do 92 mln zł. Ich wykonawcą jest firma Eurovia, która wygrała także przetarg na przebudowę pobliskiej ul. Szafera.