Sklep znanej szwedzkiej sieci mógłby powstać u zbiegu ulic Mieszka I i Białowieskiej, na terenie dawnego Polmozbytu. IKEA tych doniesień na razie nie potwierdza, ale też nie zaprzecza.

Do nowych informacji dotyczących planów IKEA dotarła szczecińska „Gazeta Wyborcza”. Według ich nieoficjalnych ustaleń, skandynawski koncern niedawno kupił wspomnianą działkę.

Faktem jest, że jeszcze kilka miesięcy temu właścicielem tej nieruchomości była NCT I Spółka z o.o. Spółka Komandytowo-Akcyjna z Warszawy. Uzyskała ona pozwolenie na budowę w tym miejscu obiektu wystawienniczo–usługowo-handlowego wraz z infrastrukturą towarzyszącą. We wtorek nie udało nam się ustalić jakie były dalsze losy tej działki.

Już w kwietniu pojawiały się plotki

Plotki o tym, że IKEA jednak nie rezygnuje z budowy sklepu w Szczecinie pojawiały się już wcześniej. Dlatego w kwietniu zwróciliśmy się do jej biura prasowego z kilkoma pytaniami. Konkretów nie uzyskaliśmy, odpowiedź była utrzymana w podobnym tonie jak obecne stanowisko koncernu.

- Dziękujemy za pytania i zainteresowaniem nowymi lokalizacjami IKEA. Cały czas chcemy rozwijać się w Polsce i otwierać kolejne sklepy, Punkty Odbioru Zamówień oraz nowe formaty. O kolejnych inwestycjach będziemy informować na bieżąco – brzmiała odpowiedź.

Wieloodcinkowa telenowela

O planach budowy IKEA w Szczecinie można nakręcić już wieloodcinkową telenowelę. Długo mówiło się, że sklep tej sieci powstanie w pobliżu CH Auchan, na terenach należących już do Gminy Kołbaskowo. Teraz wiadomo, że wybudowany zostanie tam market budowlany Leroy Merlin. A do sagi o IKEA w Szczecinie dopisywany jest kolejny rozdział. Wielu szczecinian liczy na szczęśliwie zakończenie, bo chciałoby, aby sklep tej sieci powstał w naszym mieście.

Do tematu będziemy wracać.