Miniserial „Katarzyna Wielka” od 3 października można będzie oglądać w serwisie HBO GO, a w piątek 4 października emisja pierwszego odcinka na antenie HBO (o g. 20.10).

Caryca Katarzyna II Wielka urodziła się w Szczecinie, jako Sophie Friederike Auguste von Anhalt-Zerbst. W 1729 r., w budynku przy ul. Farnej 1, w którym dziś mieści się PZU. Jako 15-latka wyjechała do Rosji, gdzie poślubiła późniejszego cara Piotra III. Po jego śmierci, w 1762 r., objęła władzę, szybko stając się najbardziej wpływową kobietą ówczesnego świata.

Serial HBO opowiada o latach jej panowania. Intrygach, konfliktach, skandalach, ale też romansach. W roli głównej występuje Helen Mirren, znana m.in. z filmu „Królowa”, za który otrzymała Oscara. Reżyserem serialu jest Philip Martin, za scenariusz odpowiada Nigel Williams. Koproducentami są HBO oraz SKY.

Miniserial podzielony jest na 4 odcinki. Wszystkie będzie można od razu obejrzeć na HBO GO (od 3 października). Na antenie HBO premierowe odcinki będą emitowane w piątki o g. 20.10.