Już w przyszły weekend na mieszkańców Szczecina czeka iście rodzinna propozycja. 18 czerwca na placu przed Gminny Ośrodkiem Kultury Sportu i Rekreacji w Przecławiu odbędzie się druga edycja Przecław Festiwal, który w tym roku został podzielony na trzy dni.

Koncertowy piątek

Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Przecławiu przygotował dla szczecinian weekend pełen wydarzeń, wśród których znajdą się propozycje dla fanów muzyki, teatru, a także atrakcje dla całych rodzin. Już w piątek, 18 czerwca, będzie można wybrać się na koncerty.

– Staraliśmy się dobierać artystów tak, by każdy znalazł coś dla siebie. Michał Szczygieł, w tej chwili gwiazda polskich stacji muzycznych. Jeżeli chodzi o Dawida Kwiatkowskiego, zrobiliśmy tu ukłon w stronę nieco młodszej publiczności, ponieważ na koncertach Dawida przeważnie zbiera się młodzież. A Agnieszka Chylińska to świetna propozycja dla nieco starszych – mówi Mateusz Iżakowski, koordynator wydarzeń, do spraw mediów i PR GOKSiR-u.

Ponadto podczas wydarzenia na wszystkich czekać będzie sporo atrakcji: strefy animacyjne dla najmłodszych, strefy cateringowe, punkty handlowe i rękodzielnicze, konkursy dla publiczności i wiele, wiele innych.

Bilety na dzień pełen koncertów dostępne na bilety.fm i ticketos.pl.

Przecławiem zawładną teatry

– Mamy trzy fajne propozycje dla fanów dobrego teatru – zapowiada Iżakowski.

W sobotę, 19 czerwca, atrakcje zaczną się już w południe. Na początek propozycja dla najmłodszych – spektakl „Calineczka” Bałtyckiego Teatru Dramatycznego w Koszalinie mówiący o historii maleńkiej bohaterki i jej podróży przez rozmaite krainy. To opowieść o potrzebie niesienia pomocy potrzebującym, wzajemnym szacunku i wrażliwości na cierpienie.

O godzinie 14 na plac przed ośrodkiem zawita teatr ulicy – ciekawa propozycja dla osób, które są fanami pokazów ulicznych. Wystąpi Kamil Żongler z profesjonalnym show.

Wieczorem, o godz. 19, organizatorzy zapraszają na premierowy spektakl „KORA. Falowanie i spadanie” Bałtyckiego Teatru Dramatycznego w Koszalinie. Widzowie usłyszą największe przeboje Maanamu i jednocześnie przyjrzą się bliżej życiu artystki.

Bilety na spektakle dostępne na bilety.fm iticketos.pl.

Niedziela dla rodzin

Ostatni dzień festiwalu to wstęp wolny i wiele atrakcji dla całych rodzin, od najmłodszych po ich dziadków. Na scenie odbędą się pokazy sportowe, tańca hip-hop czy latino i koncerty grup muzycznych. Dzieci z pewnością ucieszy specjalnie przygotowana dla nich strefa, w której będą mogły spróbować swoich sił przy modelowaniu balonów i puszczaniu gigantycznych baniek. Do tego specjalne seanse bajkowe w kinie zachód.

– Mamy masę propozycji, myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie – przyznaje Iżakowski.