10 obiecujących wykonawców z całej Polski stanęło do artystycznych zmagań w ramach Festiwalu Młodych Talentów 2019. W Starej Rzeźni przed jury w składzie: Katarzyna Nosowska, Paweł Krawczyk (Hey), Piotr Metz i Mery Spolsky artyści zagrali po 2 konkursowe utwory. Znamy już finałową trójkę, która wystąpi przed szerszą publicznością 19 października 2019 w Netto Arenie.

Jury jednogłośnie zdecydowało, że do finału 13. edycji FMT przejdą zespoły PANIE, Wasabi i Wołanie.

PANIE pochodzą z Łodzi, a graną przez siebie muzykę zwą psychohardpopem. Wbrew nazwie PANIE tworzą sami mężczyźni: Erdman – śpiewak operowy, Graczyk – pisze gry wideo, a Patolski to „korposzczur”.

Wasabi to tarnowska grupa rockowa funkcjonująca od 2014 roku. Zespół ma na swoim koncie kilkadziesiąt koncertów, kilka wideoklipów, materiał EP i wiele festiwalowych nagród. Wasabi jako jedyni polscy artyści wystąpili na wielkim niemieckim Bochum Total Festival, gościli również na scenie radiowej Trójki i Czwórki.

Wołanie to skład tworzony przez osoby z Warszawy, Szczecina i Pabianic. Zespół przed przesłuchaniami konkursowymi nie wydał wcześniej żadnej piosenki, ani nie zagrał żadnego koncertu. Za to nagrał płytę "o pomoc”, która była bardzo wyczekiwaną premierą wśród undegroundowej sceny w Warszawie.

Finał z gwiazdami w Netto Arenie

Trójka szczęśliwców wyłoniona przez jury zagra 19 października 2019 r. w Netto Arenie. To wciąż będzie konkurs i okazja do pokazania się z jak najlepszej strony. Zwycięzca otrzyma nagrodę finansową od Szczecińskiej Agencji Artystycznej oraz wsparcie wytwórni Kayax w rozwoju kariery.

Ostateczne wyniki festiwalu zostaną ogłoszone tuż przed koncertem Women's Voices: kobiety ratują planetę. W ramach tego projektu usłyszymy kobiece gwiazdy polskiej muzyki: Kayah, Julię Pietruchę, Melę Koteluk, Paulinę Przybysz i Edytę Bartosiewicz.

Tegoroczne Women's Voices wraca do prostych ideałów, piosenek które wychowywały każdą z nas. Piosenek, które dawały siłę i wiatr w skrzydła, kiedy potrzebowałyśmy wsparcia i siły innych kobiet – mówi Paulina Przybysz, dyrektor artystyczna trasy.

Ścisły finał FMT 2019 oraz koncert Women's Voices: kobiety ratują planetę rozpoczną się o godzinie 17:00 w Netto Arenie. Bilety są jeszcze do zdobycia.

Program wydarzenia:

17.00 Otwarcie drzwi dla publiczności
17.25 Przywitanie przez Piotra Metza
17:45 Występy trzech zespołów z Festiwalu Młodych Talentów
18.55 Występ zespołu Hyper Son (finalista FMT 2018)
19.25 OGŁOSZENIE WYNIKÓW FMT 2019
20.00 KONCERT Women's Voices KOBIETY RATUJĄ PLANETĘ W SKŁADZIE: KAYAH, EDYTA BARTOSIEWICZ, JULIA PIETRUCHA, MELA KOTELUK I PAULINA PRZYBYSZ