Ma aż sześć pokoi, do tego dwie łazienki, dwie kuchnie i dwa przedpokoje. W sumie 238 metrów kwadratowych powierzchni. Gigantyczne mieszkanie w zabytkowej kamienicy można nabyć w przetargu organizowanym przez szczeciński samorząd.

Lokal znajduje się na drugim piętrze budynku przy al. Papieża Jana Pawła II 11/3. Przetarg na jego sprzedaż został ogłoszony 12 maja, a odbędzie się 14 września.

- To typowe mieszkanie, jakie znajdowały się w Szczecinie przed 1945 r. - zaznacza Marcin Nieradka, rzecznik prasowy miasta ds. mieszkalnictwa. - Przed licytacją każdy zainteresowany może je obejrzeć oraz zapoznać się z dokumentacją.

Warunkiem udziału w przetargu jest wniesienie wadium w wysokości 33 tys. zł. Cena wywoławcza wynosi 659 tys. zł.

- Po zakończeniu przetargu cena lokalu w ramach specjalnej bonifikaty zostanie obniżona o połowę. Licytację wygrywa osoba, która zaoferuje najwyższą cenę. Zwycięzca postępowania zawrze z gminą notarialną umowę nabycia nieruchomości – informuje Nieradka.

Więcej przetargów na mieszkania

Także w miniony piątek miasto ogłosiło przetarg na sprzedaż mieszkania przy ul. Marii Konopnickiej 26/1. Lokal ma 113,5 m² powierzchni. Licytacja odbędzie się 29 maja. Aby do niej przystąpić należy wpłacić wadium w wysokości 20,3 tys. zł. Cena wywoławcza wynosi 404,2 tys. zł.

Jak informuje Nieradka, od początku tego roku Gmina Miasto Szczecin sprzedała w przetargach 8 mieszkań o łącznej powierzchni użytkowej 720,22 m².

- Najmniejsze mieszkanie posiadało 35,31 m², największe 132,69 m². Lokale planowane do licytacji z reguły wymagają remontów – dodaje rzecznik.

Gdzie znajdziemy informacje?

Ogłoszenia o wystawianych w przetargach mieszkaniach znajdują się na stronach internetowych Urzędu Miasta, Biuletynie Informacji Publicznej oraz tablicy ogłoszeń. Szczegółowych informacji udziela Wydział Zasobu i Obrotu Nieruchomościami - Referat ds. Prywatyzacji Nieruchomości Gruntowych Urzędu Miasta. Natomiast dane dotyczące lokali dostępne są w Wydziale Mieszkalnictwa i regulacji Stanów Prawnych Nieruchomości – Referat ds. Sprzedaży Lokali.