W tym tygodniu na dwóch wydziałach Uniwersytetu Szczecińskiego odbędą się jesienne edycje Giełd pracy.

To już szósta edycja Giełd Pracy organizowanych przez Akademickie Biuro Karier Uniwersytetu Szczecińskiego. W najbliższy wtorek i środę, 14 i 15 listopada, studenci i absolwenci US będą mogli zapoznać się z ofertami aż 50 firm i instytucji rynku pracy. Będzie okazja do bezpośrednich i swobodnych rozmów o warunkach zatrudnienia, czy możliwościach odbycia praktyk albo stażu.

Wśród wystawców znalazły się firmy z różnych branż i specjalności (także spoza Szczecina). Są to m.in.: Genpact, Grupa TOM, Pazim, Arvato Polska, Metro Services, Simple Investment, DGS Business Services, Albatros, Zachodniopomorska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A., Bank Pekao SA, Manpower, Diebold Nixdorf BPO, Animex Foods, Dansk Supermarked Group, Randstad Polska, Kabel-Technik-Polska, Convergys International, Coloplast Business Centre, Businessface, Amazon, UniCredit Business Integrated Solutions, Beliani, ING Bank Śląski, Bp Polska Services, LEROY MERLIN, PKO Bank Polski SA, Travel Shop, Adecco Poland, Netto, PZU SA.

Podczas giełd będzie można zapoznać się także z ofertami agencji zatrudnienia, firm doradczych i szkoleniowych czy ciekawymi programami edukacyjnymi, m.in.: „Główka pracuje - Cleveres Köpfchen”, który jest adresowany do osób zainteresowanych nauką zawodu i pracą w Niemczech. Lista wszystkich wystawców dostępna jest na stronie www.abk.univ.szczecin.pl (klikając „czytaj więcej” dowiemy się na jakie stanowiska dana firma poszukuje pracowników).


Ponadto organizatorzy przygotowali szereg bezpłatnych warsztatów i spotkań z przedstawicielami rynku pracy. Będzie można dowiedzieć się m.in.: jak zostać kandydatem pożądanym przez pracodawców, jak powinno się zarządzać zasobami ludzkimi, czy co w dobie digitalizacji wpływa na decyzję o zakupie. Zaplanowano również „Interview challenge”, czyli pojedynki rekrutacyjne live. Na warsztaty z praktykami obowiązują wcześniejsze zgłoszenia. Szczegóły tutaj

Zarówno we wtorek, jak i środę Giełda Pracy odbędzie się w godz. 09:00-14:00.

We wtorek, 14 listopada, targi będą miały miejsce na Wydziale Zarządzania i Ekonomiki Usług US przy ul. Cukrowej 8. Dzień później, 15 listopada, targi przeniosą się na Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania US przy ul. Mickiewicza 64. Wstęp jest wolny.