17 sierpnia to Międzynarodowy Dzień Geocachingu. Wszyscy, którzy są zainteresowani tym tematem, mogą przyjść wówczas na trzecie Szczecińskie Poszukiwania Skarbów.

Geocaching  to popularna na świecie gra terenowa polegająca na szukaniu „skarbów” przy pomocy odbiornika GPS. Jest to dobra forma aktywności i zarazem szansa na  poznawanie nowych miejsc w niezwykły sposób. 
 
Podczas poszukiwań będzie można odkryć nowe szczecińskie „skarby” a każdy znalazca może dodatkowo liczyć na otrzymanie okazjonalnego wirtualnej pamiątki na swoim profilu. Szczecińskie Poszukiwania Skarbów umożliwią wielu osobom praktyczną naukę takiego sposobu spędzania wolnego czasu i zapewne zachęcą do częstszego podejmowania takich akcji. 
 
Zbiórka wszystkich chętnych w Szczecińskim Poszukiwaniu Skarbów  w sobotę 17 sierpnia o godz. 10.00 na pl. Żołnierza Polskiego. Stamtąd „kandydaci” na poszukiwaczy skarbów wyruszą w kierunku Zamku Książąt Pomorskich, Wałów Chrobrego. Aby jednak wziąć udział w wycieczce wymagane jest posiadanie bezpłatnego konta na stronie Geocaching.com (rejestracja darmowa) oraz zapisanie się na Szczecińskie Poszukiwania Skarbów.