Biuro, w którym na co dzień wolontariusze Koalicji Obywatelskiej będą informować o przebiegu kampanii, zbierać podpisy poparcia i udzielać informacji mieszkańcom na temat programu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, zostało otwarte przy ul. Monte Cassino 7 w Szczecinie. Ma funkcjonować do końca kampanii, od poniedziałku do piątku w godz. 12:00 - 18:00 i w soboty od 10:00 do 15:00. Obecny na konferencji w Szczecinie szef sztabu kandydatki na prezydenta RP – Bartosz Arłukowicz – zapewniał, że mobilizacja jest wielka, a radnych i wolontariuszy KO codziennie będzie można spotkać na ulicach miasta i regionu.

Małgorzata Kidawa-Błońska zawita do Szczecina 13 marca

Otwarte w niedzielę biuro ma być centrum zarządzania sztabem wyborczym, a jednocześnie miejscem informacyjnym dla mieszkańców zainteresowanych kampanią wyborczą. Jak mówił podczas spotkania z dziennikarzami Bartosz Arłukowicz, mieszkańcy będą mogli złożyć tu podpisy poparcia oraz otrzymać ulotki, banery i gazetki kampanijne.

– Jeżeli macie Państwo wolny płot, wolny balkon i chcecie powiesić baner, to to jest miejsce, gdzie możecie go odebrać. Chcemy stworzyć obywatelski sztab wyborczy w Szczecinie i to jest nasz cel, pracujemy od wschodu do zachodu, kampania dzieje się w całym kraju – mówił Arłukowicz.

W naszym regionie kampanią Małgorzaty Kidawy-Błońskiej kierować będą Arkadiusz Marchewka i Olgierd Geblewicz, za wolontariat odpowiedzialna będzie posłanka Magdalena Filiks.

– Czekamy na wizytę Małgorzaty Kidawy-Błońskiej w naszym województwie, jest ona zaplanowana na 13 marca. Do tego czasu nie próżnujemy, chcemy iść na rekord, czyli zebrać 100 tysięcy podpisów na Pomorzu Zachodnim. Chcemy czerpać energię od mieszkańców, wszyscy, którzy chcą dołożyć swoją cegiełkę do zwycięstwa, w które wierzymy, znajdą tutaj swoje miejsce – mówił Olgierd Geblewicz.

– Drzwi tego biura są otwarte dla każdego, jesteśmy otwarci na wszystkich. Nasza praca spotyka się z dużym entuzjazmem – dodał poseł Arkadiusz Marchewka.

Sześcioro kandydatów i jeszcze dwa miesiące kampanii wyborczej

Kampania wyborcza powoli się rozkręca. W miniony piątek w Szczecinie gościł Szymon Hołownia, który mówił o swojej wizji państwa i o tym, jakie idee przyświecają mu w tych wyborach. To była druga wizyta tego kandydata w Szczecinie w ostatnim czasie.

Na najbliższy tygodnie swoje wizyty w regionie zapowiedzieli także Władysław Kosiniak-Kamysz i Robert Biedroń. Mobilizację widać również w szeregach Prawa i Sprawiedliwości. Politycy PiS rozprowadzają wśród mieszkańców plakaty i banery prezydenta Andrzeja Dudy.

Wybory prezydenckie odbędą się w niedzielę 10 maja, ewentualna druga tura dwa tygodnie później, czyli 24 maja.