Poszukiwani są przedsiębiorcy, którzy będą zainteresowani prowadzeniem działalności gospodarczej w aquaparku Fabryka Wody, który powstaje na Gontynce. Ogłoszone właśnie postępowania przetargowe dotyczą trzech grup powierzchni przeznaczonych pod najem: strefy gastronomicznej, strefy sportu oraz kręgielni.

 

Squash, kręgielnia z bilardem, ścianka wspinaczkowa, restauracja z kawiarnią czy pijalnia soków – to wszystko też znajdzie się w kompleksie rozrywkowo-edukacyjnym budowanym na Gontynce. Miejska spółka Fabryka Wody po raz trzeci poszukuje chętnych na wynajęcie tam powierzchni komercyjnej. Wcześniejsze postępowania były unieważniane. Albo nie wpływała żadna oferta, albo proponowana stawka czynszu była zbyt niska.

Teraz oferty można składać do 24 listopada. Przetargi przygotowano oddzielnie dla każdej ze wspomnianych grup powierzchni. Startujący muszą zobowiązać się do prowadzenia wybranej działalności przez 8 lat.

Nie tylko baseny i sauny

Co znajdzie się w strefie gastronomicznej? Zamawiający życzy sobie, by w Fabryce Wody powstały: bar saunowy, pijalnia soków, bar w hali basenowej, strefa konsumpcji i restauracjo-kawiarnia.

Strefa sportowa będzie rozbudowana. W Fabryce Wody nie zabraknie możliwości do uprawiania innej aktywności fizycznej niż tylko pływanie. Obok basenów i saun zaplanowano również: klub fitness, siłownię, kort do squasha, ściankę wspinaczkową oraz bawialnię dla dzieci. Łącznie ponad 700 m2.

Można będzie też wybrać się na kręgle lub bilard. Do wynajęcia są też pomieszczenia przeznaczone na kręgielnię z 6 torami, strefę bilardową, strefę rozrywki i sklepik – bar. Łącznie to ponad 680 m2.

Aquapark z edukatorium

Fabryka Wody powinna być gotowa w 2022 r. Składać się będzie z hali basenowej ze zjeżdżalniami oraz rozbudowanym saunarium, a także z budynku edukatorium z interaktywną wystawą opowiadającą o różnych aspektach związanych z wodą. Koszt inwestycji to 349,7 mln zł.