Pomysł utworzenia fotoramki zachęcającej do robienia zdjęć w Miejskiej Strefie Letniej na Wyspie Grodzkiej zgłosił Michał Wilkocki, radny prezydenckiego klubu Bezpartyjnych.

Ramka z serduszkiem i napisem Szczecin, a w tle Wały Chrobrego. Tak zaaranżowany kadr ma być zdaniem radnego Wilkockiego atrakcyjny dla turystów i mieszkańców robiących sobie pamiątkowe zdjęcia. Jak podkreśla, to również element promocji miasta.

„W imieniu mieszkańców zwracam się z wnioskiem o utworzenie fotoramki na terenie Miejskiej Strefy Letniej na Wyspie Grodzkiej. Ramka jest elementem promującym miasto, ma zachęcać do robienia zdjęć w danej lokalizacji. Tego typu fotoramki istnieją już w kilku miastach na świecie i cieszą się dużą popularnością. Ramka powinna uwzględniać branding miasta w klimacie "I <3 Szczecin" – napisał radny Wilkocki w zapytaniu skierowanym do prezydenta Piotra Krzystka.

ZOBACZ TEŻ: Będzie więcej rzeźb na bulwarach. Aż 4 różne pomysły

W najbliższym czasie zrealizowana ma zostać inna podobna inicjatywa. Na Łasztowni na wysokości mariny, stanie wielki napis #SZCZECIN, również zachęcający do robienia sobie przy nim zdjęć.

ZOBACZ TEŻ: To będzie nowa atrakcja turystyczna. Wiemy, gdzie powstanie wielki napis #SZCZECIN