Business Club Szczecin po raz 19 rozdał statuetki wybitnym firmom oraz osobistościom z regionu. Jednym ze zwycięzców jest spółka Prime Construction, której prace widzimy na co dzień w przestrzeni miejskiej.

– Chcę pogratulować wszystkim dziś nagrodzonym, przedstawicielom świata biznesu Pomorza Zachodniego za to, że jesteście autentycznie bohaterami naszych czasów – mówił na gali wręczenia nagród Olgierd Geblewicz, marszałek zachodniopomorski. – Wiem, ja trudno jest prowadzić działalność gospodarczą. Trzymam bardzo mocno kciuki za wszystkich przedsiębiorców z Pomorza Zachodniego. Mam nadzieję, że wspólnie uda nam się przetrzymać ten trudny czas i głęboko wierzę w to, że po tym trudnym okresie, wypłyniecie wszyscy państwo na głębokie wody i będziecie mogli rozwijać swoje pomysły.

Podczas XIX Gali Biznesu Nagrody Gospodarcze za rok 2020 powędrowały do 5 laureatów. Wśród nich znalazła się firma Prime Construction, która od 15 lat działa na rynku. W tym czasie nastąpił bardzo ambitny i intensywny jej rozwój.

– Bardzo dziękuję za to wyróżnienie, traktujemy je jako szacunek dla naszej pracy, że dostrzegać nas i rozwój naszej firmy w Szczecinie i regionie zachodniopomorskim. Poprosiłem o udział w tym rozdaniu nagród naszych dwóch głównych menadżerów, bo tak naprawdę sukcesem tej firmy są ludzie. Skala obrotów naszej firmy to było ok. 40 mln złotych rocznie. Dzięki pracowitości i wysiłkowi tych dwóch dżentelmenów, ubiegły rok, po 6 wspólnych latach pracy, zamknęliśmy na poziomie 243 mln złotych sprzedaży netto – przyznał Artur Januchowski, prezes zarządu Prime Construction.

Firma działa na rynku zachodniopomorskim i specjalizuje się przede wszystkim w budownictwie wielkokubaturowym.

– Jest to dla nas duża frajda, że możemy realizować tak ciekawe projekty – dodaje Maciej Ekstedt, członek zarządu. – Z wyzwań na rok 2021 chciałbym się pochwalić budową dworca kolejowego dla Goleniowa. Jest to projekt „zaprojektuj i wybuduj”.

– Projekty, z których ja osobiście jestem dumny w 2020, to jest Centrum Spedycyjne Freja – mówi Januchowski. Na 8 ha powstało 15 tys. m2 powierzchni magazynowej oraz powierzchni biurowej. Prime Construction było również odpowiedzialne za powstanie apartamentowca Black Pearl przy al. Niepodległości.

Jednym z najbardziej prestiżowych projektów, który przypadł Prime Construction do realizacji, to budowa sklepu wielkopowierzchniowego IKEA przy Mieszka I.

– IKEA tą decyzją doceniła naszą sprawność organizacyjną, nasze wieloletnie doświadczenie – mówi Januchowski. Ale to nie jedyny projekt, który będzie się wyróżniał na mapie miasta.– Realizacja adaptacji budynku telewizji na apartamentowiec, który będzie jednym z najnowocześniejszych i najbardziej widowiskowych budynków apartamentowych w Szczecinie. A najświeższy projekt, który zaczynamy realizować, to centrum handlowe dla Zbigniewa Grycana w Świnoujściu.