Dwóch kumpli po czterdziestce przyjeżdża do Polski, by znaleźć prawdziwą miłość – tak w skrócie rysuje się fabuła niemieckiej komedii romantycznej, która właśnie kręcona jest w Szczecinie. W czwartek ekipę filmową można było spotkać na deptaku Bogusława.

„Arme Ritter” to produkcja niemieckiej telewizji publicznej ARD. Zdjęcia rozpoczęły się pod koniec stycznia w Hamburgu. Od 14 lutego filmowcy przebywają w Szczecinie. Poza deptakiem Bogusława, w naszym mieście sceny do filmu będą kręcone m.in. na dworcu PKP.

Jak mówi Rafał Bajena z FilmServices Szczecin, Polska przedstawiona jest w filmie jako różnorodny i dynamiczny kraj otwartych na świat ludzi. 

W epizodach wystąpią również szczecińscy aktorzy: Beata Zygarlicka, Adrianna Janowska-Moniuszko i Grzgorz Młudzik z Teatru Współczesnego; Wiesław Orłowski z Teatru Polskiego oraz Paula Niemczynowicz i Marta Jesswein z Teatru Nie Ma. Zaangażowani zostali również statyści, charakteryzatorki i garderobiane z naszego miasta.

Reżyserem „Arme Ritter” jest Lars Jessen. Film będzie można obejrzeć w niemieckiej telewizji publicznej ARD.

Więcej o filmie przeczytacie w naszym artykule "W walentynki w Szczecinie rozpoczęły się zdjęcia do komedii romantycznej".

Zdjęcia udostępnione przez FilmServices Szczecin: