W dzień szczecińskiego Marszu Równości elewacja Filharmonii w Szczecinie zostanie podświetlona kolorami tęczy. O sprawie poinformowała podczas środowego programu „Studio wSzczecinie.pl” Monika Pacyfka-Tichy, organizatorka wydarzenia.

Monika Pacyfka-Tichy zdradziła tajemnicę skrywaną od lutego

Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie to budynek absolutnie ikoniczny, który stał się największą atrakcją turystyczną naszego miasta, rozsławioną na całym świecie. Teraz jego sława będzie jeszcze większa, bo może znaleźć się w ogniu gorącej dyskusji wokół organizacji Marszu Równości w Szczecinie. Wydarzenie odbędzie się w najbliższą sobotę, 14 września. Jak powiedziała organizatorka Marszu w programie „Studio wSzczecinie.pl”, w tym roku Filharmonia wyszła z inicjatywą uhonorowania marszu specjalnym podświetleniem iluminacji.

– Uchylę rąbka tajemnicy, to, że Filharmonia w środę świeciła się w kolorach tęczy nie jest bez znaczenia w kontekście naszego sobotniego wydarzenia – mówiła Monika Pacyfka-Tichy. – W swoim czasie wszystko zostanie ogłoszone. Mamy pewne ustalenia z kierownictwem Filharmonii, ale oni muszą o tym powiedzieć – mówiła aktywistka.

Filharmonia w kolorach tęczy w czasie Marszu Równości

Rzecznik Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie Katarzyna Plater-Zyberk potwierdza, że kolorowa iluminacja w sobotę będzie mieć miejsce:

– System oświetlenia Filharmonii był rozszerzany w kontekście powiązanym z naszą działalnością i dla podkreślenia działań artystycznych już we wrześniu 2018 roku, podczas pierwszej edycji festiwalu MUSIC.DESIGN.FORM. Wtedy też iluminacja fasady korespondowała z przekazem artystycznym i identyfikacją wizualną festiwalu. Kiedy oficjalnie podano informację o dacie szczecińskiego Marszu Równości, w związku z pokrywającymi się datami wydarzeń, 20 lutego 2019 r. odbyło się w Filharmonii spotkanie z przedstawicielami organizatorów marszu, w tym z panią Moniką Tichy. Omówiliśmy zakres swoich działań w obrębie zaplanowanych wydarzeń, w tym ich godziny, a Filharmonia poinformowała o planowanej identyfikacji wizualnej festiwalu MUSIC.DESIGN.FORM – mówi rzecznik Filharmonii. – W dniach 13-15 września od godziny 20:50 do północy uczestnicy festiwalowych wydarzeń oraz wszyscy mieszkańcy Szczecina będą więc mogli podziwiać wyjątkową, świetlną prezentację festiwalową, a być może nawet, zachęceni światłem bijącym od Filharmonii, przyłączą się do nas i wezmą udział w festiwalowych wydarzeniach, poszukując dźwięku i podążając za wszechobecnym światłem w różnych jego postaciach i odmianach – zachęca do udziału w wydarzeniu Katarzyna Plater-Zyberk.

Marsz Równości w Szczecinie wystartuje o godzinie 14.00 z placu Żołnierza Polskiego. Od 12.00 na placu Solidarności odbywać się będzie kontrmanifestacja „Szczecin w Obronie Rodziny”.