Po długiej przerwie Filharmonia może ponownie zaprosić miłośników muzyki do siebie. Najbliższy koncert już pod koniec lutego.

 

Na pierwszym w tym roku koncercie z udziałem publiczności Filharmonia im. M. Karłowicza zaprasza w piątek, 26 lutego, o godzinie 19. Muzycy zagrają koncert fortepianowy e-moll p. 11 Fryderyka Chopina oraz Cztery interludia symfoniczne z opery Intermezzo op. 72 Richarda Straussa. Solistą wieczoru będzie Artur Wierciński – zwycięzca Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w Saint-Priest (2019) i Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie (2015) oraz laureat III nagrody Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w Hong Kongu (2019).

Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii w Szczecinie poprowadzi Josep Caballe Domenech – dyrektor Colorado Springs Philharmonic w USA, główny dyrygent Moritzburg Festival i były dyrektor Staatskapelle Halle w Niemczech.

Koncert odbędzie się w reżimie sanitarnym i wszyscy odwiedzający Filharmonię zobowiązani są do zakrywania ust i nosa, dezynfekcji dłoni oraz złożenia pisemnego oświadczenia, że według swojej najlepszej wiedzy nie są zakażeni oraz nie przebywają na kwarantannie lub pod nadzorem epidemiologicznym.