To niepowtarzalna okazja, by wystąpić w złotej sali lodowego pałacu! Filharmonia w Szczecinie zaprasza młodych tancerzy w wieku 12-18 lat do udziału w castingu do tanecznego koncertu z cyklu EduVirtuoso. Zgłoszenia przyjmowane są do 18 kwietnia 2021 r.

 

To już trzecia odsłona cyklu wydarzeń z udziałem młodych artystów. Do tej pory utalentowana młodzież zagrała w koncercie „EduVirtuoso – symfoniczny talent show” oraz zaśpiewała w „EduVirtuoso II – wokalny talent show”, który zakończył się wydaniem płyty „I żyli długo i w Szczecinie 2”. Teraz nadszedł czas na talenty taneczne!

Finaliści trzeciej edycji wezmą udział w koncercie z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii w Szczecinie, który będzie emitowany na żywo z sali symfonicznej. Będą też mieli szansę uczestniczyć w plenerowych, muzyczno-tanecznych wydarzeniach organizowanych przez Filharmonię.

Przygotowania do koncertu obejmą intensywne tygodniowe warsztaty taneczne oraz próby z orkiestrą, a choreografię skomponuje doświadczony choreograf i tancerz. Będzie ona ściśle dopasowana do techniki, wrażliwości i kreatywności uczestników.

Zgłoszenia przyjmowane są online za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego. Kandydaci proszeni są o przesłanie linków do nagrań z dwoma występami tanecznymi – jednym do dowolnej muzyki, a drugim do wskazanego przez Filharmonię fragmentu. Jury spośród zgłoszeń wybierze finalistów, którzy już na początku maja rozpoczną w Filharmonii warsztaty taneczne.

Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 18 kwietnia.

Z regulaminem można zapoznać się tutaj, a formularz zgłoszeniowy dostępny jest tutaj

Utwór obowiązkowy wybrany przez jury to Edvard Grieg - Two Nordic Melodies for the String Orchestra Op.63, cz. III "Peasant Dance".