Pod koniec lipca wystartuje jedno z największych wydarzeń muzycznych w Polsce. Mowa o Pol’and’Rock Festiwal, dawnym Przystanku Woodstock, który po wielu latach opuszcza Kostrzyn nad Odrą. I przybywa na Pomorze Zachodnie.

– Wydarzenie zorganizowane zostanie z najwyższą dbałością o zdrowie uczestników, co wiąże się nie tylko z testowaniem na COVID-19 wszystkich obecnych na miejscu, ale również m.in. z odpowiednim zabezpieczeniem terenu i zmianą lokalizacji, którą przez kilkanaście minionych lat stanowił Kostrzyn nad Odrą. Tegoroczną lokalizacją festiwalu jest byłe lotnisko w Makowicach – informują organizatorzy.

– Postanowiliśmy znaleźć nowe miejsce, które daje nam możliwość organizacji wydarzenia w plenerze w sposób maksymalnie bezpieczny. Po pobytach w 4 lokalizacjach, znaleźliśmy Makowice – miejsce niezwykłe. Chcemy dać przykład innym organizatorom festiwali, że można działać, ale trzeba to robić odpowiedzialnie – mówi Jurek Owsiak.

„Jurek Owsiak właśnie ogłasza, że Pol’and’Rock w tym roku bezpiecznie na Pomorzu Zachodnim!

– - Najpiękniejszy festiwal świata zagra w najpiękniejszym regionie, na Pomorzu Zachodnim! W 1996 roku gościliśmy Woodstock w Szczecinie Dąbiu. Teraz po 25 latach z dumą witamy Pol’and’Rock Festiwal. Siema! - mówi marszałek Olgierd Geblewicz.

Festiwal przyjmie formę hybrydową – dostępny będzie zarówno dla ograniczonej grupy publiki obecnej na miejscu, jak i dla widzów śledzących jego przebieg w Internecie. Podczas tegorocznej edycji festiwalu na scenie zaprezentuje się m.in. zespoły Limp Bizkit czy Pidżama Porno.