Spotkania filmowe w Pionierze, warsztaty i animacje dla każdego, spacery z przewodnikami, gra plenerowa oraz rabaty u słynnych marek – a to tylko część atrakcji przygotowanych w ramach drugiej edycji Festiwalu Marek Słynnej Alei. Impreza już w ten weekend, 18 i 19 września.

Festiwal Marek organizowany jest w ramach projektu Słynna Aleja, którego celem jest znalezienie sposobu na ożywienie śródmiejskiego odcinka al. Wojska Polskiego w Szczecinie. W tym roku marką wiodącą jest jedno z najstarszych kin na świecie – Kino Pionier, wokół którego od kilku miesięcy odbywają się przeróżne wydarzenia o charakterze filmowym, m.in.: Gra Miejska „Animacja, Akcja”, Quiz Filmowy i Warsztaty Animacji Poklatkowej. A to była dopiero zapowiedź tegorocznego Festiwalu Marek.

Skoro kino, to i filmy. Najważniejszym punktem będą więc Spotkania Filmowe w Pionierze. Repertuar przeglądu jest zróżnicowany, znalazły się w nim filmy nawiązujące do Szczecina, remake znanych produkcji, a także filmy poruszające ważne i aktualne tematy. Będą spotkania z reżyserami i aktorami, pokazy multimedialne i wyjątkowe seanse z taperem, które zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem.

– Filmy, które są w repertuarze Spotkań, nie pojawiają się zbyt często na dużym ekranie. A więc jest wyjątkowa okazja, aby je u nas zobaczyć – mówi Jerzy Miśkiewicz z kina Pionier. – Dla mnie największa wartością są seanse z taperem. Kiedyś już robiliśmy seanse z taperem i mieliśmy widzów z całego województwa, nawet rodziny z dziećmi, sala zawsze była pełna – dodaje.

Program Spotkań Filmowych dostępny na: https://slynnaaleja.szczecin.eu/aktualnosci/festiwal-marek-swieto-filmowe-na-slynnej-alei/

Aleja pełna atrakcji

Poza Spotkaniami Filmowymi na odwiedzających w sobotę i niedzielę aleję Wojska Polskiego będą czekać też inne – równie ciekawe – atrakcje. W pięciu strefach znajdą się m.in. warsztaty plastyczne, warsztaty ekologiczne, animacje dla dzieci, zabawy rysunkowe, matematyczne oraz sensoryczne. W Strefie Kina Kosmos znajdziemy pokój wspomnień, w którym przed kamerą będzie można podzielić się wspomnieniami związanymi ze Słynną Aleją, kiosk interaktywny, dzięki któremu wybierzemy się w wirtualną wycieczkę po Szczecinie, a dzięki punktowi Foto w klimatach PRL będzie można przez chwilę poczuć się jak za czasów PRL – meblościanka z pewnością pomoże wrócić wspomnieniami do tamtego okresu.

Z przygotowanych atrakcji będzie można korzystać w oba dni w godz. 11:00-18:00.

Strefa 1. Kino Kosmos:

- pokój wspomnień – miejsce, w którym przed kamerą można będzie podzielić się wspomnieniami związanymi ze Słynną Aleją np. najważniejszym filmem w Kinie Pionier lub pierwszą randką w Cukierni Koch,

- kiosk interaktywny – wirtualna wycieczka po Szczecinie,

- punkt Foto w klimatach PRL – można będzie się poczuć się przez chwilę jak za czasów PRL, rozsiąść się w wygodnym fotelu, przy meblościance i w świetle lampy z abażurem,

- zabawy podwórkowe (guma, klasy, kule, łowienie rybek itd.)

- muzyka serwowana przez DJ Tatinka

Strefa 2. Plac przy Optyku Sekret:

- ekologiczne warsztaty artystyczne - zabawy kreatywne. Można będzie przynieść stare ubrania i zrobić z nich coś nowego: kolorować, wycinać, nadać im nowe życie!

- punkt Foto/kinematografia - miejsce, gdzie poczujemy się jak gwiazda filmowa. Można się będzie wystylizować i zapozować do zdjęć w błyskach fleszy

Strefa 3. Deptak Bogusława (od strony placu Zgody):

- warsztaty plastyczne – tworzenie swojej własnej postaci filmowej z materiału,

- zabawy sensoryczne - zabawy podkreślające jak ważny jest zmysł wzroku, zgadywanki dotykowe,

- zabawy językowe - czy jesteś poliglotą?

- test językowy, odgadnij, które znane wyrazy od jakiego obcego języka pochodzą,

- nauka języka migowego – w kilka minut poznamy najważniejsze zwroty języka migowego,

- zabawy matematyczne - sprawdzenie swojej wiedzy w szybkim teście matematycznym. Nagrodą za dobre rozwiązanie będzie gadżet.

Strefa 4. Plac przed Cukiernią Koch:

- słodkie warsztaty - zdobienie ciastek lukrem pod okiem animatorów,

- animacje dla dzieci - malowanie buziek, zabawy z balonikami itp.

Strefa 5. Galeria Ewy i Henryka Sawki:

- zabawy rysunkowe – malowanie, kredą, własny podpis do obrazka autorstwa Henryka Sawki.

Kuszące promocje i rabaty

Marki, które zaangażowane są w projekt Słynna Aleja to: Kino Pionier, Bar Pasztecik, Galeria Ewy i Henryka Sawki, Atelier Mody Sylwia Majdan, pizzeria Piccolo, Bistro Seamor, Cukiernia Koch, biuro tłumaczeń mTłumaczenia i salon optyczny Sekret Optyk. To w tych miejscach warto wypatrywać rabatów podczas Festiwalu Marek.

Przygotowano następujące zniżki:

- Cukiernia Koch - 30% zniżki na wszystkie kawy

- Pizzeria Piccolo - dwie klasyczna pizze z pieczarkami w cenie jednej

- Sklep rybny i bistro Seamor - 20% zniżki na następujące produkty: Danie Fish & Chips, filet z ryby mrożonej, ryba wędzona (szczegóły w lokalu)

- Bar Pasztecik - pasztecik w promocyjnej cenie - 4 zł /szt.

- Galeria Ewy i Henryka Sawki - do końca września z kodem ALEJA2021 zniżka 10% na wszystkie rysunki na www.sawka.pl + książeczka z wystawy gratis do każdego zamówienia

- Optyk Sekret - 25% zniżki na cały asortyment 

- mTłumaczenia - z ulotką firmy rabat w wysokości 5% na wszystkie usługi

Dla lubiących rozwiązywać zagadki

W ramach Festiwalu Marek będzie można również sprawdzić swoje umiejętności detektywistyczne. Od 17 do 30 września czekać będzie gra plenerowa „Znajdź je wszystkie”. Zabawa polega na odnalezieniu 9 ukrytych znaków graficznych. Lokalizacje tych znaków ukryte będą w zagadkach zapisanych na ulotce Festiwalu Marek, którą znajdziemy podczas Festiwalu Marek w punkcie Organizatora w Kinie Kosmos. Udział w grze jest bezpłatny. Czekają nagrody.