Ferie w szkole muzycznej to nie tylko muzyka. Organizatorzy chcą, by dzieci obcowały ze sztuką i przygotowali oryginalny program na zimowe półkolonie. Zostało jeszcze kilka miejsc. Warto się pośpieszyć z zapisaniem dziecka.

Ferie w zabytkowej Willi Grawitza? Zapowiada się świetny czas dla młodzieży, dla której sztuka staje się pasją. I nie chodzi tylko o muzykę, ale również o inne formy kulturalnych doznań. Każdy, kto chce aktywnie i artystycznie spędzić czas wolny od szkoły, może zapisać się na półkolonię. Organizatorem jest Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego. Jak mówi Anna Tarnowska, dyrektor szkoły:

- Uczestnicząc w organizowanej przez nas półkolonii, dziecko być może odkryje w sobie talent, jakiego do tej pory nie udało mu się zauważyć: zdolności wokalne, recytatorskie, umiejętności plastyczne, może teatralne… chcemy umożliwić dzieciom aktywne i twórcze spędzenie ferii zimowych pokazując, że każdy ma w sobie potencjał artystyczny, który warto poznać i pielęgnować – tłumaczy. Zapisy na dwa turnusy półkolonii już ruszyły, chętnych jest wielu. Zostało niewiele miejsc. Pierwszy turnus podczas ferii odbędzie się w dniach 10-14 lutego, drugi w 17-21 lutego. Zajęcia na półkoloniach będą się odbywały w godzinach 8:00-16:00. Każdy z uczestników będzie miał zapewnione wyżywienie.

- Mimo że organizatorem jest Państwowa Szkoła Muzyczna, półkolonie nie będą się opierały wyłącznie o zajęcia związane z muzyką – wyjaśnia kierownik półkolonii, Katarzyna Kuszwara. – W programie przewidzieliśmy m.in. pieszy rajd „W poszukiwaniu Gryfów”, warsztaty kulinarne, wizytę w Akademii Sztuki i na wystawie interaktywnej Eureka, wizyty w muzeach i poznawanie ciekawych opowieści o Szczecinie - dodaje.

Uczestnicy sprawdzą swoje siły także podczas zajęć plastycznych, młodzież będzie mogła także wziąć udział w wernisażu. Program jest stworzony w taki sposób, aby zabawy i gry były adekwatne do wieku uczestników.

- To dobra alternatywa dla tych rodziców, którzy nie mogą w okresie ferii liczyć na urlop, by spędzić ten czas w pełni z dziećmi – mówi Anna Tarnowska.

Szczegółowy harmonogram półkolonii i karta kwalifikacyjna na stronie internetowej psm.szczecin.pl - Postaramy się wypełnić ten czas w taki sposób, by sprawić dzieciom jak najwięcej radości – zapewnia Katarzyna Kuszwara.