12. Brygada Zmechanizowana z okazji ferii otwiera swoje koszary dla mieszkańców. To rzadka okazja, by zwiedzić jednostkę, obejrzeć wojskowy sprzęt i uzbrojenie oraz dowiedzieć się wielu ciekawostek o służbie wojskowej. Dzień otwarty pod hasłem „Ferie z Wojskiem” odbędzie się już we wtorek, 18 lutego br., w godzinach 10:00 – 14:00.

Koszary "Błękitnej" Brygady przy al. Wojska Polskiego 250 w Szczecinie na co dzień są niedostępne dla mieszkańców. Zaplanowany na najbliższy wtorek (18 lutego) dzień otwarty to jedna z niewielu okazji, by zajrzeć do środka jednej z najnowocześniejszych jednostek wojskowych w Polsce.

– Przygotujemy uzbrojenie i sprzęt wojskowy, aby każdy mógł zobaczyć, dotknąć i przymierzyć to, czym dysponujemy! – zapowiada kpt. Błażej Łukaszewski. – Oprowadzimy też po Sali Tradycji "Błękitnej" Brygady, w której zgromadzone są różnorodne, często unikatowe przedmioty dotyczące 12. Brygady. Zorganizujemy również spotkanie z przedstawicielem Sekcji Personalnej, który omówi zasady naboru do różnych form służby wojskowej – dodaje.

Na miejscu będzie można oczywiście zrobić pamiątkowe fotki. Całe wydarzenie ma być też relacjonowane na stronie internetowej i w mediach społecznościowych "Błękitnej" Brygady. Ferie z Wojskiem odbędą się 18 lutego w godz. 10:00 – 14:00.