Urząd Marszałkowski przeznaczy dodatkowe pieniądze na iluminację gmachu powstającego przy Trasie Zamkowej. Możliwe do uzyskania efekty prezentuje filmik przygotowany przez Morskie Centrum Nauki.

 

Obecnie elewacja budynku składa się z paneli w żółtych, czerwonych oraz brązowych kolorach i jest krytykowana przez wielu szczecinian. Nie jest to jednak efekt końcowy. Panele zostaną przykryte antracytową siatką, która ma zupełnie zmienić wygląd budynku. Do tego dojdzie jeszcze element wcześniej nieplanowany – iluminacja.

– Zdecydowaliśmy się przeznaczyć dodatkowe pieniądze na dodatkową atrakcję przy Morskim Centrum Nauki. Będzie to nowoczesna iluminacja, która spowoduje, że ten obiekt będzie atrakcyjny dla turystów, szczecinianek oraz szczecinian, nie tylko w dzień, ale będzie robił imponujące wrażenie również nocą. Tym samym dołączamy do tak spektakularnie oświetlonych obiektów jak Filharmonia oraz stojące obok Dźwigozaury – mówi marszałek Olgierd Geblewicz.

Budynek MCN powinien być gotowy latem tego roku. Później rozpocznie się tworzenie wewnątrz wystawy stałej, która w atrakcyjny sposób ma prezentować różne aspekty życia związane z morzem. Pierwsi odwiedzający będą mogli ją zobaczyć najprawdopodobniej jesienią 2022 r.

To, jak ma wyglądać iluminacja Morskiego Centrum Nauki, można zobaczyć w filmie opublikowanym na Facebooku MCN: https://www.facebook.com/CentrumNauki