Słynie nie tylko ze swego głosu, ale też urody i niesamowitych nakryć głowy. Przez wiele lat preferowała niezwykłe turbany i fantazyjne kapelusze. Także jej fryzury są imponujące - gigantyczne afro albo... włosy utlenione na blond, wyprostowane „na irokeza”. Jak Erykah Badu będzie wyglądała na festiwalu Szczecin Jazz i co przede wszystkim zaśpiewa, przekonamy się już 25 marca w hali Netto Arena.

Ekstatyczny soul

Naprawdę nazywa się Erica Wright i pochodzi z Dallas w Teksasie. Jest wokalistką, producentką, ale też aktywistką... Już jej pierwszy album „Baduizm” okazał się wielkim sukcesem artystycznym i komercyjnym. Sprzedaż ponad trzech milionów egzemplarzy i dwie nagrody Grammy sprawiły, że ekstatyczny neo soul w wykonaniu Eryki wszedł „na salony”.

Aktorka i właścicielka wytwórni

Takie utwory jak „Tyrone”, „Love of My Life”, „On & On” czy „Next Lifetime” to już klasyka tego gatunku, a 6 solowych albumów, które w sumie wydała, zapewniły jej kolejne nagrody oraz uznanie krytyków.

Erykah Badu jest również cenioną aktorką. Zagrała w filmach „Blues Brothers 2000”, „The Cider House Rules” czy „House of D”. Prowadzi też wytwórnię płytową Control FreaQ Records i pomaga młodym artystom w karierze zawodowej. W klubie Black Forest Theater (w rodzinnym Dallas) organizuje wydarzenia muzyczne, na których uznane sławy występują obok aspirujących debiutantów.

Każde show jest zaskakujące

Nie dziwi zatem to, że wiele osób twierdzi, że koncert Eryki Badu będzie muzycznym wydarzeniem roku w Szczecinie. Dużo na to wskazuje, ponieważ każde show tej artystki jest niekonwencjonalne i zaskakujące. Nie tylko z powodu image'u Eryki, która prezentuje się w atrakcyjnych, przyciągających wzrok kostiumach (często ubrana jest we wzorzyste, stylowe suknie z piękną biżuterią). Artystka znana jest z tego, że daje dużo czasu swoim muzykom na zagranie instrumentalnego wstępu i dołącza do nich dopiero wtedy, kiedy uzna, że jest to ten właściwy moment...

Dyrektor artystyczny festiwalu Szczecin Jazz, Sylwester Ostrowski, podczas rozmowy w serwisie Onet.pl powiedział, że Badu bardzo dba o dramaturgię i z wejściem na scenę czasem „zwleka” 10, a czasem nawet 40 minut!

„Łączy się ze wszechświatem i wtedy wychodzi na scenę” – stwierdził muzyk, który nie tylko organizuje wydarzenie, ale też sam wystąpi razem z amerykańską gwiazdą.

Najpierw rewolucja

Sylwester Ostrowski wraz z zespołem Culture Revolution przedstawi utwory z albumu „When You Are Here”, w nagraniu którego udział wzięli m.in. Keyon Harrold (trąbka), Pharoahe Monch (wokal) i dobrze znana np. z zespołu Sistars, Paulina Przybysz. To będzie tzw. opening act, który potrwa około 30 minut. Później rewolucjoniści znów wyjdą na scenę, oczekując na gwiazdę wieczoru. Wraz z nią wykonają program, który potrwa 75 minut i będzie się składał z najlepszych piosenek Eryki Badu.

Badu For You. Bilety za 49 zł

Zainteresowanie koncertem jest duże. Organizatorzy spodziewają się około 5 tysięcy widzów, mimo że ceny biletów są dość wysokie. Nie zapominają jednak o edukacyjnym charakterze festiwalu. Wiedząc o tym, że kupno biletu za 250 zł, to może być bariera finansowa nie do pokonania dla wielu młodych fanów i początkujących muzyków, przygotowali (wraz z portalem Wspieram.to), akcję BADU FOR YOU. Uzyskane środki w całości przeznaczone zostaną na pokrycie kosztów 100 biletów w cenie 49 zł dla uczniów i studentów z całej Polski.

Szczegóły na stronie https://wspieram.to/erykahbadu

Bilety do nabycia tutaj