Dzisiaj o 19.50 Telewizja TVN w programie „Uwaga” wyemituje materiał filmowy poświęcony najbardziej znanej niepełnosprawnej mieszkance miasta. Bogumiła D. od wiosny regularnie blokuje szczecińską komunikację miejską. Było to powodem wielu niebezpiecznych sytuacji. Miasto nie może sobie poradzić z uciążliwą mieszkanką. Ze zwiastuna wyemitowanego w niedzielę wynika, że „Balbina” czuje się zaszczuta przez władze miasta, pracowników ZDITM, a przede wszystkim przez mieszkańców, którzy śledzą każdy jej ruch, nagrywają i wrzucają do Internetu. Czy kobieta jest tutaj rzeczywiście ofiarą?

„Balbina” terroryzuje Szczecin. Wszyscy są bezsilni

Bogumiła D. blokować zaczęła szczecińską komunikację miejską wiosną tego roku. Znana jednak była już wcześniej. Zasłynęła zadawaniem kłopotliwych pytań kandydatom na Prezydenta RP w 2015 roku. Przez jakiś czas pojawiała się w mediach jako osoba „pomagająca niepełnosprawnym”, jednak zainteresowanie mediami jej osobą szybko minęło. Bogumiła D. wypowiedziała więc wojnę szczecińskiemu Zarządowi Dróg i Transportu Miejskiego – za każdym razem gdy kierowca nie chciał pozwolić jej wjechać skuterem do autobusu, ta stawała przed pojazdem, blokując mu przejazd.

Od wiosny takich interwencji było… kilkaset. Apogeum przypadło na lipiec i sierpień, kiedy nie było godziny, by nie zdarzyła się blokada autobusu. Sytuacja coraz poważniej zaczęła denerwować mieszkańców, którzy spóźniali się do pracy. Założono grupę na Facebooku „Pani Balbina w akcji”, w której internauci wymieniają się informacjami, gdzie przebywa kłopotliwa mieszkanka miasta i jaki autobus blokuje. Pojawiły się tam również filmy jak kobieta wdaje się w awantury z mieszkańcami próbującymi namówić ją do zjechania z trasy autobusu czy filmy jak jeździ środkiem ulicy swoim pojazdem.

Kilkukrotnie doszło do sytuacji niebezpiecznych, gdy np. „Pani Balbina” najechała na jednego z mieszkańców, który próbował z nią porozmawiać. Poturbowany mężczyzna trafił do szpitala z urazem nogi.

Reportaż w TVN. Kobieta twierdzi, że jest szykanowana

Zapowiedź dzisiejszego reportażu intryguje, będzie to pierwsza od miesięcy publiczna, autoryzowana wypowiedź Bogumiły D. Kobieta dotychczas konsekwentnie odmawiała wypowiedzi lub umawiała się na wywiady i na nie przychodziła w umówione miejsce. – Ja nigdy nie planuję zablokować autobusu! – twierdzi kobieta. – Teraz taka nagonka jest na mnie, że chyba cała Polska mnie nie przyjmie, ale tutaj już życia nie mam – mówi płacząca Bogumiła D. Dlaczego nikt nie potrafi rozwiązać tego problemu? Pyta prowadzący magazyn „Uwaga” i zapowiada specjalne wydanie programu ze Szczecina.

Emisja programu dzisiaj o 19.50 na TVN. Na Jasnych Błoniach będzie ulokowane także specjalne studio, z którego emitowany będzie program na żywo.