Do końca roku zmodernizowany ma być cały odcinek między Stepnicą a drogą S3. To nie tylko ważna droga dojazdowa dla okolicznych mieszkańców, ale również turystów, który latem często korzystają z drogi wojewódzkiej nr 111, gdy jadą nad morze.

Droga wojewódzka nr 111 łączy Recław koło Wolina z zachodnią obwodnicą Goleniowa oraz drogami ekspresowymi S3 i S6. Największy ruch na niej jest latem, gdy wczasowicze wykorzystują ją jako alternatywną drogę w kierunku Międzyzdrojów i Świnoujścia.

Od 2011 r. Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Koszalinie prowadził prace modernizacyjne na kolejnych odcinkach między Stepnicą a drogą S3 (Krępsko - Modrzewie, Kąty - Krępsko, przejście przez Stepnice, Stepnica - Modrzewie, przejście przez Modrzewie). W tym roku ze środków Województwa Zachodniopomorskiego wyremontowane zostaną dwa ostatnie odcinki na tej trasie.

Odcinek Modrzewie – droga S3 za ok. 1,2 mln zł zmodernizuje Strabag. Przejście przez miejscowość Kąty wykona PRD Nowogard (koszt to ok. 1 mln zł). Rozpoczęcie prac planowane jest na maj tego roku, więc w okresie letnim kierowcy mogą się spodziewać utrudnień.

- Systematycznie realizujemy plan stworzenia nowoczesnej, komfortowej trasy alternatywnej nad morze. W tym celu przejmowaliśmy te odcinki, które od lat krok po kroku modernizujemy. Cieszę się, że widać już efekty. Prace, które przeprowadzone zostaną w tym roku, znacznie ułatwią poruszanie się w kierunku nadmorskim, ale także będą oddechem dla mieszkańców Stepnicy i okolicznych miejscowości oraz dla dojeżdżających do terenów rekreacyjnych – podkreśla marszałek Olgierd Geblewicz.

Kolejnym etapem będzie przebudowa 23-kilometrowego odcinka Recław – Stepnica. Dobiega końca kompletowanie dokumentacji projektowej. Zadanie uzyskało pozytywną opinię środowiskową. Niebawem ogłoszony ma zostać przetarg.