Jak poprawić efektywność działania swojej firmy? Jak wygląda sytuacja na zachodniopomorskim rynku pracy? Jak dokonać automatyzacji procesów biznesowych? Na te i szereg innych pytań odpowiedzą specjaliści podczas konferencji "Lean Management 2019 - rozwiązania niezbędne w czasach rynku pracownika", która już 4 czerwca odbędzie się w siedzibie Wyższej Szkoły Bankowej w Szczecinie. Udział jest bezpłatny, a zapisy trwają tylko do 28 maja!

Bądź jak Toyota! Czyli jak koncepcja lean wpływa na efektywność działania w przedsiębiorstwie

To już druga odsłona konferencji, której celem jest przybliżenie zarówno przedsiębiorcom, jak i studentom oraz menadżerom, amerykańskiej strategii LEAN-spopularyzowanej na całym świecie, po tym jak efektywnie udało się ją wdrożyć w firmie Toyota. Światowy potentat motoryzacyjny jest do dzisiaj przykładem jak efektywnie zarządzać zespołem. Konferencja w Wyższej Szkole Bankowej w Szczecinie pozwoli odpowiedzieć również na szereg pytań dotyczących współczesnego rynku pracy.

– Lean Management to koncepcja zarządzania procesowego, która sprawdza się w wielu branżach, zarówno mowa o przemyśle, jak i sektorze usług. To koncepcja, która narodziła się w Stanach Zjednoczonych, ale zyskała popularność na wielu innych kontynentach. Podejście do zarządzania w tej koncepcji jest absolutnie innowacyjne, proces biznesowy jest oceniany pod kątem wartości dla klienta. Eliminuje się wszystkie elementy, które nie są potrzebne klientowi i są uznane za stratę – wyjaśnia Krzysztof Kowalski, wykładowca Wyższej Szkoły Bankowej i prowadzący konferencję.

Lean Management to koncepcja uniwersalna, sprawdza się i w przemyśle, i w usługach

Jakie tematy będą poruszane podczas konferencji? Krzysztof Kowalski zwraca uwagę przede wszystkim na zagadnienia związane z aktualnym rynkiem pracy oraz na wskazanie możliwości wdrożenia koncepcji Lean Management do lokalnych firm. Przedstawiona zostanie oferta wartości jaką proponuje Lean Management. Przedsiębiorcy, menadżerowie i studenci dowiedzą się także jakimi narzędziami można operować, żeby skutecznie poprawiać efektywność działania w firmie.

– Pokazujemy przedsiębiorcom jak kreować długofalowe strategie działania oparte na koncepcji Lean Management. Dysponujemy też narzędziami które pomagają w rozwiązywaniu problemów wewnątrz firmy. Na konferencji będziemy prezentować, że Koncepcja Lean Management jest uniwersalna i przy jej odpowiednim wdrożeniu sprawdzi się zarówno w dużych firmach produkcyjnych, jak i w firmach usługowych. Przedsiębiorcy bardzo często pytają o efektywność działania, bo borykają się z problemem braku pracowników. To będzie motyw przewodni podczas drugiej konferencji, na którą serdecznie zapraszamy – zachęca Krzysztof Kowalski.

Konferencja odbędzie się we wtorek 4 czerwca, w godz. 09:00-16:15 w Wyższej Szkole Bankowej w Szczecinie. Udział jest bezpłatny. Obowiązuje rejestracja przez formularz zgłoszeniowy: https://www.wsb.pl/szczecin/formularz/ii-konferencja-lean-management


PROGRAM KONFERENCJI:

09:00 Rejestracja uczestników konferencji

09:30 Otwarcie konferencji - Dziekan Wydziału Ekonomicznego w Szczecinie WSB w Poznaniu

09:45 Przedstawienie celów i programu konferencji, prowadzący- Krzysztof Kowalski

10:00 – 11:00 Panel programowy – Ocena potrzeb klientów

  • Analiza rynku pracy na Pomorzu Zachodnim w kontekście realizowanych inwestycji i wzrostu zapotrzebowania na zasoby personalne – Katarzyna Opiekulska, Karolina Klucznik (LSJ)
  • Obecne możliwości zaspokajania popytu na pracownika. Wykorzystywanie metodyki Lean Management w procesach rekrutowania pracowników – Marcin Borowski (LSJ)

11:00 – 11:15 Przerwa kawowa

11:15 – 12:45 Prezentacje studiów przypadków cz.1 :

  • Lean Banking – geneza i konsekwencje – prof. Stanisław Flejterski (WSB)
  • Radiometer Lean Academy drogą do doskonałości  -  Kamil Nowak  (Radiometer)
  • LEAN w serwisie turbin wiatrowych - jak zapewnić prawdziwy wzrost efektywności- Adam Walczak (Vestas)

12:45 – 13:15 Przerwa catering

13:15 – 14:45  Prezentacja studiów przypadków cz.2:

  • Automatyzacja procesów biznesowych - Jakub Jasicki (Północna Izba Gospodarcza, Klaster Zarządzania Procesowego)
  • SMED – przezbrojenie linii testowej płyt głównych – Piotr Szmajewski, Maciej Zygmunt (najlepszy projekt na studiach podyplomowych:  Zarządzanie produkcją)
  • TWI – jak szkolić skutecznie pracowników - Magdalena Długońska  (KK Wind Solutions) 14:45 – 15:00 Przerwa kawowa

15:00 – 16:00 Panel ekspercki – dyskusja na temat rynku pracy i rozwiązań z zakresu Lean Management rozwiązujących problem niedoboru pracowników

16:00 – 16:15 Podsumowanie i wnioski. Zakończenie konferencji.

Kontakt: konferencja_lean@wsb.szczecin.pl

Zapisy: Poprzez formularz zgłoszeniowy https://www.wsb.pl/szczecin/formularz/ii-konferencja-lean-management

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.