Pleciuga tradycyjnie już bierze udział w projekcie "Lato w teatrze". W tym roku motywem przewodnim warsztatów dla dzieci sa legendy dotyczące Szczecina. Uczestnicy podzieleni są na cztery grupy: plastyczną, muzyczną, aktorską i dziennikarsko-promocyjną.

„Lato w teatrze” jest atrakcyjną ofertą teatralną dla uczniów, którzy z różnych przyczyn spędzą wakacje w swojej miejscowości. Projekt został zainicjowany w 2008 roku przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego i od sześciu lat jest koordynowany przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. Teatralne półkolonie i warsztaty odbywają się między 29 czerwca a 1 września 2013 roku w trzydziestu miejscowościach w całej Polsce. Codziennie przez dwa tygodnie uczestnicy projektu pracują nad spektaklem pod opieką profesjonalnych artystów w sprofilowanych grupach: aktorskiej, scenograficzno-kostiumowej, muzycznej, dokumentacyjno-promocyjnej lub technicznej. Na koniec przedstawienie prezentowane jest w teatrze, domu kultury bądź przestrzeni miejskiej.

Warsztaty są dla dzieci szansą na poznanie i samodzielne wykorzystanie teatralnego języka, a przede wszystkim na twórcze wyrażenie siebie. Profesjonalni artyści mogą podzielić się doświadczeniem zawodowym i zaprezentować swoje metody pracy, a także poznać potrzeby i wrażliwość młodej widowni.

Efektem dwutygodniowej pracy z dziećmi i młodzieżą będzie pokaz przedstawienia pt. „Na strychu…”, na które zaprosimy w sobotę 10 sierpnia o godzinie 15:00 i w niedzielę 11 sierpnia o godzinie 11:00.