Włączona do ruchu zostanie ul. Zaleskiego, na odcinku od ul. Sienkiewicza do skrzyżowania z al. Wojska Polskiego. Ta zmiana w organizacji ruchu zostanie wprowadzona we wtorek, 26 października.

 

Dostępny dla kierowców będzie odcinek zaczynający się przed przejazdem kolejowym i prowadzący w kierunku al. Wojska Polskiego. Na skrzyżowaniu z nią otwarte zostaną oba wloty – prawoskręty. Pozostała część tymczasowej organizacji ruchu pozostaje bez zmian.

Druga istotna zmiana w okolicach węzła Łękno to powrót autobusów linii 67. Od soboty, 23 października, znów będą kursować swoją stałą trasą przebiegająca przez al. Wojska Polskiego i ul. Traugutta. Przejazd ul. Traugutta nie będzie natomiast dostępny dla ruchu samochodowego.

Pierwotnie zakładano, że węzeł Łekno będzie gotowy do końca października 2020, jednak prace mocno się opóźniły i kolejny termin wyznaczono na sierpień 2021 r., który również nie został dotrzymany. Wykonawcą jest konsorcjum firm: Rover Infraestructuras S.A. i Roverpol Sp. z o. o. Podpisany z nimi kontrakt opiewa na ok. 140 mln zł. Inwestycja jest dofinansowano w ramach dwóch projektów unijnych, łączną kwotą – 85 mln zł.