Po latach przerwy, od poniedziałku 1 kwietnia, z lotniska Szczecin Goleniów znów będzie można polecieć do Kopenhagi. Dzień później zostanie uruchomione połączenie do Krakowa.

Trasę do Kopenhagi pięć razy w tygodniu obsługiwać będzie SAS, największy skandynawski przewoźnik. Od poniedziałku do czwartku samoloty ATR 72 startować będą z Goleniowa o godzinie 9.50, a w piątki o godzinie 12.25. Lot będzie trwał godzinę. Połączenie zostanie zawieszone na wakacje (po 28 czerwca) i wznowione 2 września.

Do Krakowa będzie można polecieć z Ryanairem. Do wyboru będą trzy połączenia w tygodniu. We wtorki o 22.20, czwartki o 9.25 i w soboty o 14.05. Latać będzie Boeing737- 800, któremu pokonanie trasy do stolicy Małopolski ma zajmować 1h15min. Loty te są niejako w zastępstwie popularnego połączenia z Warszawą, które Ryanair zawiesił 7 stycznia, ze względu na brak satysfakcjonującego irlandzkiego przewoźnika porozumienia z Lotniskiem Chopina.

LOT natomiast zapowiada, że od wakacji będzie obsługiwał sześć porannych (przed godziną 6) połączeń do Warszawy. Dziś latają o tej godzinie w cztery dni (w poniedziałki, wtorki, środy i piątki). Dodatkowe dwa loty (w czwartki i soboty) nadal jednak nie pojawiły się w systemie sprzedaży.

Goleniów traci natomiast połączenie do portu lotniczego Oslo Gardemoen. Ostatni samolot linii Norwegian wystartuje w sobotę 30 marca.

Z Goleniowa od kwietnia polecimy do: Warszawy (LOT), Krakowa, Dublina, Londynu Stansted, Liverpoolu (Ryanair), Kopenhagi (SAS), Bergen, Oslo Torp i Stavanger (Wizz Air).