Auchan niemal jako ostatni dołącza do peletonu sieci, które otwierają swoje sklepy w niedzielę. Po Lidlu, Biedronce, Kauflandzie, Netto, Biedronce i Dino, również francuski gigant zdecydował się na handel w niedzielę. Nie wszystkie sklepy w Szczecinie będą jednak otwarte.

 

Sieć Auchan posiada w Szczecinie dwa sklepy – przy ul. Struga oraz w CHR Galaxy. Od najbliższej niedzieli (7 października) otwarty będzie sklep na Prawobrzeżu. Hipermarket w Galaxy pozostanie zamknięty. Co ciekawe, w niedzielę działać będzie również Auchan w Kołbaskowie. Łącznie sieć chce otworzyć 35 sklepów w całej Polsce. Nie wykluczone, że w kolejnych tygodniach uruchomione w niedzielę zostaną następne placówki należące do sieci. Auchan również wykorzystuje popularny fortel „na placówkę pocztową”.

„Sieć Auchan zawsze przestrzega przepisów obowiązującego prawa oraz podąża za zmieniającymi się potrzebami współczesnych konsumentów, dla których liczy się czas i wygoda podczas zakupów oraz przy korzystaniu z innych usług związanych z organizacją życia codziennego. Z badań przeprowadzonych przez Auchan na polskim rynku w maju tego roku wynika, że dla klientów sieci m.in. ważne są względy pragmatyczne takie, jak szeroka oferta produktów i usług dostępnych pod jednym dachem (87%) oraz niewielka odległość sklepu od domu (85%)” – czytamy w komunikacie prasowym sieci cytowanym przez portal dlahandlu.pl.

Nieco ponad tydzień temu informowaliśmy, że w niedzielę otwarte będą również sklepy sieć Carrefour. Eksperci przekonują, że konkurencja na rynku detalicznym jest tak wielka, że żadna sieć nie może zostać w tyle.

– Obecnie wszystkie sieci się otwierają, bo nikt nie może pozwolić sobie na pozostanie w tyle za konkurencją. W handlu detalicznym rywalizacja o klienta jest bardzo ostra i nie można zignorować tak ważnego dnia jak niedziela. Zainteresowanie sklepów niedzielami wynika z dużego ruchu klientów. Gdyby nie było klientów i rywalizacji w segmencie detalicznym, to pewnie sieci aż tak nie zabiegałyby o to, by móc działać tego dnia – mówi ekspert ds. handlu detalicznego i trener biznesu Anita Gałek.