Teoniki Rożynek & Qba Janicki z towarzyszeniem muzyków Orkiestry Symfonicznej Filharmonii w Szczecinie oraz artystki wizualnej Martyny Chojnackiej powracają do Filharmonii w Szczecinie. Soundlabowe dźwięki przeniosą nas w inne wymiary 28 listopada o godzinie 19:00. Będzie to premiera online zarejestrowanego w lutym koncertu artystów. Koncert do wysłuchania na kanałach Filharmonii w serwisach Facebook i YouTube.

 

Teoniki Rożynek & Qba Janicki to duet eksperymentatorów i improwizatorów. W trakcie premiery nagrania koncertu zabrzmi kompozycja napisana na perkusję amplifikowaną, elektronikę oraz zespół muzyków orkiestry. Utwór, wykonany z udziałem muzyków Orkiestry Filharmonii w Szczecinie miał swoja premierę w lutym tego roku. Inspiracją do jego stworzenia była cymatyka – nauka o kształcie fal akustycznych, zajmująca się wizualną reprezentacją zjawisk sonicznych.

Koncert w Szczecinie był cymatycznym spektaklem, w którym dźwięki elektroniczne zostały zderzone z brzmieniem orkiestry. Obserwowaliśmy fale dźwiękowe, które powstawały w skutek określonych brzmień i przebiegów dźwiękowych. Część z nich generowana była przez układy komputerowe, sterowane przez Teoniki Rożynek i Qbe Janickiego, a inne – przez muzyków Orkiestry Symfonicznej Filharmonii w Szczecinie, grających według zapisu nutowego, a czasem w odcinkach zupełnie swobodnych. Za wizualizacje podczas koncertu odpowiadała Martyna Chojnacka.

W dzisiejszych czasach muzyka za pomocą najnowszych technologii pozwala osiągnąć perfekcję nieznaną w poprzednich wiekach. Teoniki Rożynek & Qba Janicki w swoim projekcie pozwalają na obecność dodatkowych odgłosów, mniej lub bardziej przypadkowych dźwięków, a nawet małych błędów, które mogą zmienić przebieg całego utworu. Ten wyjątkowy koncert będzie można zobaczyć podczas soundlabowej soboty, już 28 listopada.

Filharmonia zaprasza na koncert dźwięków, które nie tylko słychać, ale również widać. Koncert Teoniki Rożynek & Qba Janicki rozpocznie się w sobotę, 28 listopada, o godzinie 19:00. Bezpłatna premiera na kanałach Filharmonii w serwisach Facebook i YouTube.