Nową nawierzchnię zyska w tym roku kilkanaście szczecińskich ulic. Na pierwszy ogień idzie ul. Przestrzenna. Prace rozpoczną się już w najbliższy poniedziałek. ZDiTM apeluje do kierowców o uwagę i wyrozumiałość.

Jak informuje Hanna Pieczyńska, rzecznik prasowy ZDiTM, roboty na ul. Przestrzennej rozpoczną się od strony ul. Eskadrowej. Start w poniedziałek, 1 czerwca, po szczycie komunikacyjnym. Ulica będzie przejezdna, jednak utrudnień można spodziewać się na przykład ze względu na odkryte urządzenia podziemne.

– Wykonawca będzie starał się prowadzić prace w taki sposób, aby utrudnienia dla kierowców były jak najmniejsze. Roboty będą prowadzone głównie wieczorem i w nocy, przy sprzyjających warunkach atmosferycznych. Drogowców będzie można jednak spotkać także w ciągu dnia – zapowiada rzeczniczka.

W ramach prac zaplanowano frezowanie nawierzchni, regulację infrastruktury podziemnej, ułożenie warstwy wiążącej, siatki szklano-węglowej, która pozwoli na dłuższe użytkowanie nawierzchni i zminimalizuje jej pęknięcia oraz warstwy ścieralnej.

Ul. Przestrzenna to pierwsza ulica, która w najbliższym czasie zyska nową nawierzchnię. W ramach bieżącego utrzymania dróg w planach na ten rok znalazły się również remonty ulic: Tczewskiej, Anieli Krzywoń, Kostki-Napierskiego, Ludowej, Dębogórskiej, Wiszesława, Lipowej, Łuczniczej, Owocowej, Unisławy i Stoisława. Remontowane mają być najbardziej zniszczone odcinki.

Prace wykona firma Strabag.