Ta namiastka domu daje kotom choć chwilę szczęścia, jednak cały czas czekają w nim na swoją nową rodzinę. Projekt Domu Kota został doceniony przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.

Obiekt zlokalizowany jest przy schronisku dla bezdomnych zwierząt w Dobrej, jako oddzielny budynek umożliwiający odwiedzającym możliwość obserwacji przebywających w nim zwierząt. Pomorze Zachodnie jako pierwsze w Polsce może pochwalić się tego typu obiektem. Projekt „Domu Kota” przygotował architekt Tomasz Kuriański z ATK Pracownia Projektowa.

– Inwestycja Domu Kota finansowana przez 4 gminy powiatu polickiego: Dobrą, Kołbaskowo, Police i Nowe Warpno w zeszłym roku otrzymała nagrodę Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego za Najlepszy Obiekt Użyteczności Publicznej. Uznano, że obiektu Domu Kota zasługuje na taką nagrodę. Cieszymy się z tego bardzo – mówi Katarzyna Hermanowicz, dyrektor schroniska dla bezdomnych zwierząt w Dobrej. – Największa satysfakcja jest wtedy, kiedy przychodzą ludzie zainteresowani adopcją, którzy chcą zaadoptować, którzy zaadoptowali i są szczęśliwi, kiedy mają swojego nowego podopiecznego.

W Domu Kota znajdują się dwa pomieszczenia: jedno dla kotów wychodzących, drugie dla niewychodzących. Przebywające w nich koty mogą skakać po pudełkach, chodzić po drapakach i wspólnie przebywać w jednym pomieszczeniu. Dzięki temu osoby zainteresowane adopcją mogą zobaczyć, jak zwierzaki się zachowują i wybrać swojego wymarzonego pupila.