Przed nami kolejne spotkania w ramach kampanii społecznej Taki Jak Ja promującej zatrudnianie osób z niepełnosprawnościami. Co zyskasz przychodząc na jedno z nich?

Bezpłatne porady ekspertów

Organizatorzy akcji czekają z wyjątkowym pakietem: olbrzymią dawką wiedzy, bazą kontaktów do instytucji udzielających pomocy, opaską kampanijną oraz praktycznym i innowacyjnym prezentem przygotowanym przez zaprzyjaźnioną markę Uszyte i. zatrudniającą osoby wykluczone społecznie. Wszystko zupełnie bezpłatnie.

Dotkniesz więc produktu, który wyszedł spod rąk osób z grupy, w której możesz znaleźć nowych pracowników i doświadczysz, co w praktyce wiąże się z zatrudnianiem osób z niepełnosprawnościami. Spotkania odbywają się w całym województwie zachodniopomorskim (w Szczecinie, Koszalinie, Stargardzie, Świnoujściu, Szczecinku i Wałczu) i pozwalają odpowiedzieć m.in. na następujące pytania:

  • Jak uzyskać realne korzyści związane ze zmniejszeniem kosztów zatrudnienia?

  • Gdzie szukać wykwalifikowanych kandydatów?

  • Jak otrzymać środki na przygotowanie miejsca pracy?

  • Jakie wymagania należy spełnić?

  • Jak uzyskać dofinansowanie do wynagrodzeń?

Przybliżona została także sylwetka Asystenta pracodawcy - specjalnie przeszkolonej osoby, której zadaniem jest pomoc przedsiębiorcom w sprawnym przeprowadzeniu całego procesu, od tworzenia indywidualnych miejsc pracy przez przygotowanie niezbędnej dokumentacji aż po szkolenia dla działów kadrowych i kierowniczych.

Pełny harmonogram spotkań znajduje się pod adresem: http://takijakja.pl/harmonogram

O kampanii Taki Jak Ja

Pod nazwą Taki Jak Ja kryje się upowszechnianie wiedzy o zatrudnianiu osób z niepełnosprawnościami. Chociaż tacy pracownicy są niezwykle zaangażowani, dokładni i lojalni, a dodatkowo integrują i uwrażliwiają zespół, często traktowani są z niechęcią i marginalizacją. Kampania, zorganizowana przez Fundację Pod Aniołem, wspólnie ze Związkiem Liderów Sektora Usług Biznesowych ABSL, Związkiem Pracodawców Pomorza Zachodniego, Północną Izbą Gospodarczą, Stargardzką Izbą Gospodarczą oraz Siecią Zachodniopomorskich Ośrodków Wsparcia Ekonomii Społecznej, ma to zmienić.

Zostań ambasadorem Taki Jak Ja

Każdy głos w tej sprawie jest cenny - zainicjowanie rozmowy, udostępnienie posta na Facebooku z tagiem “#takijakja”, czy założenie opaski promującej akcję.

Do akcji promującej zatrudnianie osób z niepełnosprawnościami włączyły się już firmy i instytucje z całego regionu, m.in.: Zachodniopomorska Federacja Pozarządowa, Szczecińskie Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych SEKTOR 3, Kooperatywa Łaźnia, 4 COOP, Uszyte i., Stowarzyszenie Liderów i Fundraiserów, Fundacja Diving Team 24, PDC Logistics, Spółdzielnia Socjalna “Nowa Przystań”, 4C Centrum Ekonomii Społecznej, Integracja.org, Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych ABSL, Związek Pracodawców Pomorza Zachodniego, Północna Izba Gospodarcza, Stargardzka Izba Gospodarcza, Sieć Zachodniopomorska Ośrodków Wsparcia Ekonomii Społecznej, Starostwo Powiatowe w Stargardzie i Urząd Miasta Świnoujście. Ambasadorami Kampanii zostali m.in.: Pani Prezes PFRON Dorota Habich, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz, wielu samorządowców i przedsiębiorców oraz mieszkańcy Pomorza Zachodniego - dokładnie tacy sami, jak Ty.

Finał na Forum Inkluzywnego HR Szczecin

Kampania zakończy się 31 listopada 2018 r., a jej podsumowanie odbędzie się podczas Forum Inkluzywnego HR Szczecin. Konferencja, na którą już teraz gorąco zapraszamy, odbędzie się 4 grudnia 2018 w Hotelu Vulcan (ul. Druckiego-Lubeckiego 6A w Szczecinie). Sesje tematyczne i panele dyskusyjne przygotowane zostały z myślą o właścicielach firm, pracownikach działów kadr i HR oraz agencji pracy. W programie m.in.: aspekty związane z rekrutacją i organizacją pracy osób z niepełnosprawnością, modele przygotowania stanowiska pracy oraz dobre praktyki małych, średnich i dużych przedsiębiorstw w zatrudnianiu osób z niepełnosprawnością.

Pytania i zapisy prosimy kierować do koordynatorów Forum Inkluzywnego HR Szczecin na adres e-mal: forumhr@4c.szczecin.pl.

Dobre praktyki

Zachęcamy także do zapoznania się z historiami firm zatrudniających osoby z niepełnosprawnościami na kanale YouTube Taki Jak Ja (tiny.cc/takijakja): PDC Logistics, Spółdzielni Socjalnej “Nowa Przystań” oraz 4C Centrum Ekonomii Społecznej, a także do dołączenia do społeczności Taki Jak Ja na Facebooku https://www.facebook.com/takijakja oraz Instagramie https://www.instagram.com/kampaniaspolecznatakijakja.

Wszystkie informacje dotyczące Taki Jak Ja dostępne są na stronie: www.takijakja.pl

Kampania finansowana ze środków PFRON przekazanych za pośrednictwem Województwa Zachodniopomorskiego.