Połączenie Szczecin – Warszawa realizowane przez tanie linie lotnicze Ryanair będzie od 26 marca nowością w rozkładzie podszczecińskiego lotniska. To m.in. dzięki niemu władze portu lotniczego liczą, że w 2017 roku obsłużą łącznie około 560 tysięcy pasażerów.

W poprzednim roku z Goleniowa odleciało ponad 467 tysięcy osób, co stanowiło wzrost o 13% w porównaniu z 2015 r. Najlepszy był lipiec, gdy obsłużono blisko 47 tysięcy pasażerów. Wpływ na rosnące liczby miało uruchomienie nowego, obsługiwanego przez Wizz Air, kierunku do norweskiego Bergen, a także zwiększenie z 2 dziennie do 3 częstotliwości rejsów do Warszawy Polskich Linii Lotniczych LOT. Teraz dalszy wzrost ma zapewnić uruchomienie przez Ryanair codziennych lotów do stolicy.

Samoloty linii Ryanair od 26 marca będą startować z Goleniowa codziennie o godzinie 19.10. Na Warszawskim Okęciu będą o 20.25, a o 20.50 wyruszą w drogę powrotną. Jednorazowo na pokład zabiorą około 180 osób. Bilety można od pewnego czasu rezerwować i cieszą się na tyle dużą popularnością, że przewoźnik już zastanawia się nad zwiększeniem częstotliwości lotów na tej trasie.

Poza Warszawą z Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów można polecieć również do Bergen, Dublina, Liverpoolu, Londynu Stansted, Londynu Luton, Oslo Gardemoen, Oslo Torp, Oslo Rygge oraz Stavanger. W wakacje biura podróży oferować będą sześć kierunków lotów czarterowych. Od czerwca z podszczecińskiego lotniska będą startować samoloty do takich miejsc jak: Kreta, Korfu, Albania, Bułgaria, Chorwacja i Czarnogóra.

W 2015 roku zakończyła się gruntowna modernizacja lotniska, podczas której wyremontowaną płytę postojową samolotów oraz drogę startową. Władze portu lotniczego podkreślają, że dzięki temu Goleniów mógł aktywnie uczestniczyć w transporcie wojsk biorących udział na terenie naszego regionu w manewrach „Anakonda”. W najbliższych miesiącach planowana jest inwestycja w terminal cargo.

 

Jak szybko i tanio dojechać na lotnisko do Goleniowa?

Na goleniowskie lotnisko (najlepiej) możecie dostać się korzystając z autobusów Follow me! Odjazdy skomunikowane są z wszystkimi przylotami i odlotami, również nowym połączeniem Ryanair z Warszawą, a ceny biletów kształtują się od 1 zł do 13,90 zł. Autobusy zatrzymują się przy placu Rodła, Dworcu Szczecin Główny oraz w Dąbiu.  Więcej informacji znajdziecie na stronie www.interglobus.pl.