15 grudnia w klubie Rocker odbył się koncert grupy, której nie trzeba przedstawiać miłośnikom gór i piosenki turystycznej. Przybyło na niego dużo przyjaciół i fanów zespołu, którzy już o godzinie 20 usłyszeli dźwięki pierwszej z piosenek – „Być iść”.

 

„Do Góry Dnem” to grupa, która odniosła sporo sukcesów w konkursach piosenki turystycznej. Zaistnieli m.in. na przeglądzie YAPA, BAZUNA, Bakcynalia, Łajba, Śpiewające Żagle, a także otrzymali wyróżnienie na Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie w 1983 roku. Muzycy mają swoich wiernych wielbicieli, których nie zabrakło w Rockerze. Przeważali ludzie w dojrzałym wieku, ale nie zabrakło także młodych miłośników gór. Wszyscy razem śpiewali z artystami, co wytwarzało ciepłą i „swojską” atmosferę. Muzyczne spotkanie trwało około półtorej godziny.

 

Koncert został zorganizowany w ramach cyklu „Piosenki nie na sprzedaż”, na który sprowadza się artystów grających przeważnie unplugged. Przy okazji Aleksander Różanek zapowiedział festiwal, który już niedługo rozpocznie się w Szczecinie – AKUSTYCZEŃ.