Przy pomniku Papieża Jana Pawła II w poniedziałkowe przedpołudnie pojawiła się gigantyczna piłka siatkowa o średnicy 4 metrów. Miała promować Mistrzostwa Europy w siatkówce, które odbędą się w Szczecinie w dniach 25-28 sierpnia. Niestety, dzień później już jej nie było.

W rozesłanym do mediów komunikacie, miasto poinformowało, że czterometrowa piłka promująca Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn, dzisiaj ok. godz. 13.00 zostanie zamontowana ponownie, ale już w innym miejscu. Tym razem stanie przed halą Azoty Arena przy ul. Szafera.

"Zmiana lokalizacji wiąże się z niebezpiecznymi sytuacjami, które w poniedziałkowy wieczór miały miejsce na Jasnych Błoniach (mocowanie piłki zostało zniszczone, a piłka, która waży niemal 50 kg była - bez żadnych ograniczeń - turlana przez ludzi, powodującym tym samym zagrożenie dla innych osób)" - czytamy w komunikacie.

Piłka będzie stała przed halą Azoty Arena do 28 sierpnia. Na jeden dzień, tj. 19 sierpnia (sobota) wróci na Jasne Błonia z okazji plenerowej imprezy dla mieszkańców „Mini Mistrzostwa Europy w Siatkówce”.

ZOBACZ TEŻ: Olbrzymia piłka na Jasnych Błoniach. Zbliża się kolejna wielka impreza