Nasi czytelnicy informują, że od kilku tygodni nie działają panele LED zamontowane w chodniku w okolicach centrum handlowego Galaxy. Miejska innowacja miała zwracać uwagę tych, którzy zapatrzeni są w telefony komórkowe. Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego o awarii wie i zapewnia, że stara się ją usunąć. Konkretnej daty jednak nie udało nam się poznać.

Według naszych czytelników listwy świetlne przy Galaxy nie działają od przynajmniej miesiąca. Rzecznik Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie Hanna Pieczyńska tłumaczy, że instalacja uległa awarii i niebawem ma zostać naprawiona.

– Listwy LED zostały zniszczone podczas awarii ZWiK. W tej chwili trwają formalności związane ze skierowaniem odpowiedniego wniosku odszkodowawczego i w najbliższym możliwym czasie szkody zostaną naprawione. Sytuacja jest niezależna od ZDiTM, ale mamy zapewnienie ZWiK, że listwy zostaną uruchomione w najbliższych tygodniach – zapewnia rzeczniczka.

Z naszych informacji wynika, że kontakt z firmą, która montowała listwy jest utrudniony i trudno określić, kiedy naprawione panele mogłyby ponownie zostać zamontowana przy przejściu dla pieszych.

Koszt "mieczy świetlnych", które miały ostrzegać "smarfonowych zombie" przed zagrożeniem to 8 tysięcy złotych.