Najbliższy weekend to nie tylko Noc Muzeów.

Piątek

1. Festiwalowo

Szczeciński Festiwal Muzyki Dawnej odwołuje się do muzycznej tradycji i tożsamości miejsca w kontekście historii i kultury narodów zamieszkujących Szczecin i Pomorze na przestrzeni wieków. Festiwal stawia sobie za cel wykorzystanie położenia Szczecina na styku kultury słowiańskiej, skandynawskiej i niemieckiej.

[ szczegóły wydarzenia ]

2. Hawajsko

Warsztaty, szkolenia, pokazy, filmy i jarmark - a wszystko to podczas "Aloha weekend". Stowarzyszenie Aloha Szczecin wraz ze Szczecińskim Inkubatorem Kultury oraz partnerami: Happy Travel, Skate Academy, A.Kubiak Photography, Fish’n’chips zapraszają na WEEKEND ALOHA SZCZECIN. W piątkowy wieczór oraz od południa w sobotę i niedzielę, będzie trwała dobra zabawa.

[ szczegóły wydarzenia ]

3. Urodzinowo

Dokładnie 7 maja Portal Miłośników Dawnego Szczecina sedina.pl obchodził swoje ósme już urodziny. Z tej okazji redakcja portalu organizuje w najbliższy piątek spotkanie rocznicowe. Początek w Piwnicy Kany przewidziano na godzinę 19.00. Wydarzenie zaplanowano w symbolicznym miejscu, jakim dla portalu jest Piwnica Kany. Tam osiem lat temu odbyło się pierwsze spotkanie sympatyków historii miasta skupionych wokół sedina.pl.

[ szczegóły wydarzenia ]

Sobota

4. Gitarowo

W sobotę 19.05 od godz. 18.00 zapraszamy na festiwalowe przesłuchania zakwalifikowanych gitarzystów, które odbędą się w Piwnicy Artystycznej LOFT - pl. Żołnierza Polskiego 5 (szkoły DELTA) - w jury m.in.Marek Raduli, Grzegorz Grzyb.W niedzielę 20.05 w Studio S 1 Polskiego Radia odbędzie się koncert galowy laureatów GUITAR WEEK z udziałem gościa specjalnego - Marka Raduli, który zagra wraz z Szymonem Orłowskim (bas) i Grzegorzem Grzybem (perkusja).

[ szczegóły wydarzenia ]

5. Nocno-muzealnie

Śpiewający perkusista w duecie ze śpiewającym gitarzystą, stand-up comedy, freestyle i blues to propozycja sceniczna Muzeum Techniki i Komunikacji na 9. Noc Muzeów, wspierana przez Made in Szczecin. Na Zamku natomiast czeka nas wędrówka po podziemiach zamkowych i wiele innych atrakcji.

[ Więcej o Nocy Muzeów tutaj ]

6. Koncertowo - klasycznie

Wyjątkowy, urodzinowy koncert Baltic Neopolis Orchestra jest rezultatem owocnej współpracy szczecińskich muzyków i wynikającej z niej artystycznej synergii. Orkiestrze towarzyszyć będą jej przyjaciele: Piotr Wojtasik (trąbka), Sylwester Ostrowski (saksofon), Joanna Gajda (fortepian), Jola Szczepaniak (wokal) oraz gwiazdy sceny międzynarodowej: John Betsch (perkusja) oraz Francesco Angiuli (kontrabas).

[ szczegóły wydarzenia ]

7. Historycznie

Po średniowiecznych kościołach pora zmienić krąg zainteresowań i przenieś się do historii nieco bliższej naszym czasom. Kolejna trasa, po której oprowadzi nas przewodnik miejski Grzegorz Kruszewski przeniesie nas do okresu na przełomie XIX i XX wieku. W Puszczy Bukowej, która niegdyś tętniła życiem odkryjemy wiele pozostałości po najlepszych latach rodziny Toepferów.

[ szczegóły wydarzenia ]

Niedziela

8. Teatralnie

Pełna rozmachu inscenizacja "Pana Tadeusza" według Ireny Jun, pozostając wierną Mickiewiczowi, nic nie traci z urody języka jednego z najważniejszych utworów polskiej literatury. Wydobywa jego pełną humoru treść, buduje dynamiczną akcję, kreśli sylwetki niezwykłych bohaterów, czyniąc go atrakcyjnym dla współczesnego widza.

[ szczegóły wydarzenia ]

9. Balladowo

Julia Vikman jest absolwentką Konserwatorium Muzycznego w Pietrozavodsku w klasie fortepianu. Jest liderką i założycielką zespołu Julia Vikman Band, z którym występowała na jednej scenie m.in. z Marylą Rodowicz, Ryszardem Rynkowskim, Moscow City Ballet, jak również Chórem Aleksandrowa. Podczas koncertu na Tawernie będzie można usłyszeć najpopularniejsze rosyjskie pieśni, romanse i ballady.

[ szczegóły wydarzenia ]

10. Koncertowo

Niepowtarzalne brzmienie tria Franka Morey'a to w dużej mierze również zasługa oryginalnego składu, w którym uwagę (zarówno brzmieniowo, jak i wizualnie) przyciąga instrument perkusisty Scotta Pittmana: archaiczny, o brzmieniu zupełnie innym, niż współczesne zestawy perkusyjne. Wraz z dopełniającym całości kontrabasistą Mattem Murphym, muzycy swymi chórkami wspierają lidera również wokalnie, stwarzając niepowtarzalny klimat.

[ szczegóły wydarzenia ]