Wyczerpany po ciężkim tygodniu? Pozbawiony sił i energii? Spragniony rozrywki? Głodny wrażeń? Zobacz nasze propozycje na nadchodzący weekend!

Wyczerpany po ciężkim tygodniu? Pozbawiony sił i energii? Spragniony rozrywki? Głodny wrażeń? Zobacz nasze propozycje na nadchodzący weekend!

1. RÓŻNORODNOŚCIOWO

W ten weekend odbędą się pierwsze Szczecińskie Dni Różnorodności. Jest to pomysł szczecińskiej Grupy Lokalnej Kampanii Przeciw Homofobii oraz innych szczecińskich organizacji, którym równość, różnorodność i prawa człowieka nie są obce. W ciągu trzech festiwalowych dni odbędą się warsztaty, wykłady, spotkania, dyskusje, gdzie zostaną poruszone istotne dla mniejszości seksualnych tematy. Szczegółowy plan Szczecińskich Dni Różnorodności można znaleźć tutaj.

2. JAPOŃSKO

W ten weekend Japonię będzie można odnaleźć w Szczecinie, dzięki czwartej edycji Japan Fest. Każdy będzie mógł wziąć udział w warsztatach shiatsu, origami, kaligrafii shodo czy gry planszowej go. Poza tym odbędą się liczne spotkania z podróżnikami, antropologami i znawcami kultur azjatyckich, a także pokazy wschodnich sztuk walki oraz ceremonii parzenia herbaty. Szczegółowy program Japan Fest 4 znajduje się tutaj.

3. TARGOWO

W sobotę i niedzielę również po raz pierwszy w Szczecinie Targi dla Rodziców i Dzieci Mamy Dziecko. Jest to ciekawa propozycja na spędzenie weekendu wraz z rodziną. Będzie można obejrzeć stoiska wystawców z Polski i Niemiec, skorzystać z bezpłatnych badań i porad specjalistów, wziąć udział w warsztatach pedagogicznych, psychologicznych czy nauczyć się jak prawidłowo nosić dziecko w chuście.

4. SPACEROWO

Ci, którzy lubią aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu mogą wybrać się na niedzielny VII Jesienny Rajd Kniejołaza. Wędrówka po leśnych zakamarkach, stromych wzgórzach i głębokich dolinach, do tego tajemnicze opowieści oraz niepowtarzalny smak kiełbaski z ogniska – idealny pomysł na niezapomnianą niedzielę.

5. OPEROWO

Również w niedzielę wielkie wydarzenie dla miłośników opery. W Hali Opery odbędzie się pierwsza premiera  tego sezonu – będzie to żelazna pozycja z repertuaru operowego Traviata Giuseppe Verdiego. Szczecińską Premierę uświetni obecność znamienitych gości z kraju i zagranicy..

6. KINOWO

W najbliższą niedzielę rozpoczyna się także II Konstelacja Szczecin – polsko-niemiecki przegląd filmów gwiazd kina urodzonych w Szczecinie. Bohaterką tegorocznej edycji jest Dita Parlo – słynna aktorka, muza reżyserów-buntowników. W programie imprezy oprócz pokazów filmów, także wystawa fotosów i plakatów filmowych oraz konferencja historyczno-filmoznawcza „Dita Parlo i kino buntowników: anarchiści, rewolucjoniści i pacyfiści w kinie i o kinie. Przykład francuski i niemiecki 1918-1945”.  Więcej o przeglądzie w naszym artykule Gwiazda kina wraca do Szczecina!

7. TEATRALNIE

Od piątku w Szczecinie rozpocznie się niezwykłe święto teatru. W ramach Międzynarodowych Spotkań Teatralnych OKNO 2011 w Szczecinie po raz pierwszy zagości legendarny Odin Teatret działający nieprzerwanie od 1965 roku międzynarodowy zespół, którego siedzibą jest duńskie miasteczko Holstebro.   

8. ELEKTRONICZNIE

People do Fun, czyli PDF to nowy projekt powstały przy współpracy Boom Bar'u z poznańskim producentem -Juerg'a. Symbioza najlepszej elektroniki wraz z szeroko pojętą sztuką już w sobotę.

9. BULWAROWO

W związku z zakończeniem remontu Bulwaru Elbląskiego przygotowano kilka wyjątkowych atrakcji ogólnodostępnych dla wszystkich. Festyn rekreacyjny promujący projekt Promenada z widokiem na Odrę – przebudowa szczecińskich bulwarów w sobotę między 11:00 a 15:00.

10. KONCERTOWO I KAMERALNIE

Muzeum Muzyki to nowy cykl koncertów kameralnych, które odbywać się będą w gmachach  szczecińskich muzeów. Koncerty połączone z wystawami, wizualizacjami, otwierają nowe drogi artystycznej ekspresji i umożliwiają głębszy, intensywniejszy odbiór muzyki instrumentalnej. Pierwszy koncert z udziałem Baltic Neopolis Quartet w sobotę o 21:00.