Jesteś właścicielem samochodu? Pamiętaj o tym, by regularnie przedłużać obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne. Nie musisz jednak stale korzystać z oferty tego samego ubezpieczyciela. Wykorzystaj możliwości, jakie daje darmowa porównywarka ubezpieczeń i wykup polisę na przystępnych warunkach.

Ceny polisy OC są już dużo niższe w porównaniu z przełomem 2016 i 2017 roku – kiedy to ubezpieczenie kosztowało średnio ponad 1000 zł. Jak wynika z raportu za III kwartał 2019 roku, obecnie trzeba zapłacić średnio 686 zł. Niektórzy jednak płacą jeszcze mniej, co umożliwia darmowa porównywarka ubezpieczeń.

Jak działa darmowa porównywarka OC?

Darmowa porównywarka ubezpieczeń OC i AC to praktyczne narzędzie, dzięki któremu można zaoszczędzić nawet do 50% na obowiązkowej polisie.

Z punktu widzenia użytkownika zasada działania jest prosta – wystarczy wypełnić formularz, odpowiadając na pytania. Są one związane zarówno z właścicielem samochodu, jak również dotyczą samego pojazdu. Po wypełnieniu dokumentu pojawia się informacja zwrotna prezentująca oferty poszczególnych towarzystw ubezpieczeniowych – z dokładną kwotą składki.

Jak wybrać korzystne ubezpieczenie samochodu?

Korzystając z darmowej porównywarki ubezpieczeń, wybór jest bardzo prosty. Wystarczy zdecydować się na najtańszą polisę OC. Dlaczego?

Zakres ochrony, sumy gwarancyjne oraz wszelkie inne kwestie z tym ubezpieczeniem reguluje konkretna ustawa. Wysokość składki nie ma żadnego wpływu na wysokość wypłacanego odszkodowania itp. Skoro tak, nie ma sensu przepłacać.

Nie oznacza to, że możesz zdecydować się na przypadkową ofertę. Niekiedy niewiele droższe ubezpieczenie obejmuje dodatkowo assistance czy NNW. Dlatego trzeba porównać dostępne możliwości - być może dopłata kilkunastu złotych będzie bardziej opłacalna z punktu widzenia ochrony ubezpieczeniowej.

Jeżeli zależy Ci na bezpośredniej likwidacji szkód, poza ceną musisz zwrócić uwagę na uczestnictwo towarzystwa ubezpieczeniowego w tym „programie”. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że – w razie zaistnienia szkody – jako osoba pokrzywdzona zgłosisz się do swojego ubezpieczyciela.

Ubezpieczenie przez internet – czy to się opłaca?

Zastanawiasz się nad opłacalnością wykupienia ubezpieczenia przez internet – za pośrednictwem porównywarki? Takie rozwiązanie niesie za sobą wiele korzyści.

  • Wybierasz faktycznie najtańszą ofertę

Otrzymujesz oferty wielu towarzystw ubezpieczeniowych i sam możesz wybrać faktycznie najtańszą polisę. Pozwoli to zaoszczędzić nawet do 50%.

  • Wykupujesz polisę kiedy chcesz

Masz pełną dowolność, ponieważ nie jesteś uzależniony od godzin pracy danej placówki ubezpieczeniowej. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby polisę wykupić nawet w środku nocy.

Darmowa porównywarka ubezpieczeń komunikacyjnych to dobry sposób, jeśli chcesz zaoszczędzić. Korzystaj z niej zawsze, gdy zbliża się koniec umowy ubezpieczeniowej.