Na 9 liniach autobusowych oraz 3 liniach tramwajowych od piątku (14 września) nie trzeba kasować biletów. Przejazdy komunikacją miejską między prawo- a lewobrzeżem są bezpłatne w związku z zamknięciem dla ruchu nitki wjazdowej Trasy Zamkowej.

Od 14 do 17 września 2018 wszystkimi liniami łączącymi prawobrzeże z lewobrzeżem będzie można jeździć za darmo. Pasażerowie nie muszą kasować biletów w tramwajach nr 2, 7 i 8 oraz autobusach linii 61, A, B, C, G, H, 522, 531 i 532. Uchwałę w tej sprawie we wtorek podjęli szczecińscy radni, a we czwartek opublikowano ją w Dzienniku Urzędowym Województwa Zachodniopomorskiego.

Nitka wjazdowa Trasy Zamkowej zostanie całkowicie zamknięta dla ruchu w piątek, 14 września, o godz. 22:00, a ponownie przejezdna ma być w poniedziałek, 17 września, od wczesnych godzin porannych. W tym czasie na jezdni będzie układana nowa nawierzchnia. W nocy z poniedziałku na wtorek (z 17 na 18 września) planowane jest także asfaltowanie zjazdu w ulicę Jana z Kolna.

– Na czas utrudnień z przejazdem apelujemy do kierowców o korzystanie z komunikacji miejskiej. Ułatwieniem dla kierowców chcących pozostawić swój samochód na parkingu przy ulicy Hangarowej jest utworzenie nowego przystanku. Linie A, B, G, 93, 531 i 532 zatrzymają się tuż przy parkingu. Do centrum można sprawnie i bez korków dojechać także tramwajami linii 7, 8, 2 – zachęca Hanna Pieczyńska, rzeczniczka prasowa ZDiTM. – Uruchomiliśmy także umowę z koleją. Daje ona możliwość podróżowania z biletami okresowymi komunikacji miejskiej pociągami Regio, w granicach administracyjnych miasta. Bez biletów pociągami mogą podróżować także pasażerowie, którzy mają darmowe przejazdy w Szczecinie – dodaje.

Jak zapowiada ZDiTM, „to już ostatnie duże utrudnienia związane z remontem Trasy Zamkowej”.