Maria Seweryn jest częstym gościem w Szczecinie. Była tu m.in. jako aktorka w takich spektaklach jak „Dowód” w reżyserii Andrzeja Seweryna czy niedawno w „Miss HIV”Macieja Kowalewskiego. Ostatniego dnia stycznia tego roku zobaczymy ją raz jeszcze w naszym mieście. Tym razem w inscenizacji warszawskiego Och Teatru pod tytułem "Darkroom".

Sztuka ta jest oparta na motywach powieści Rujany Jeger, a wśród pozostałych aktorów, którzy w niej występują są Rafał Mohr, Karol Wróblewski i Jerzy Łapiński. W ujęciu zaproponowanym przez reżysera przedstawienia – Przemysława Wojcieszka- zmniejszyła się ilość postaci, a bałkańskie realia zostały zastąpione polską współczesnością. Humor sytuacyjny miesza się z mocnymi refleksjami obyczajowymi i na pewno nie jest to tylko błaha komedia pomyłek … Spektakl ten szczecinianie mogli już kiedyś zobaczyć podczas jednej z edycji „Kontrapunktu” Oto nasza recenzja: http://www.wszczecinie.pl/relacje_i_fotorelacje,kontrapunkt_gejaktywista_i_malzenstwo_w_kryzysie,id-8773.html.

Konkurs dla czytelników wSzczecinie.pl:

Spośród osób, które skomentują ten artykuł na wSzczecinie.pl do 29.01 z zarejestrowanych profili rozlosujemy dwa podwójne zaproszenia na spektakl!