Rośnie liczba miejsc w mieście, gdzie kierowcy muszą liczyć z utrudnieniami w ruchu. W tym tygodniu do listy dołączą ulice Łucznicza, Piłsudskiego, Witkiewicza oraz ul. Serbska, na której od wtorku rozpocznie się zapowiadany na 5 miesięcy remont.

Powstaną nowe miejsca postojowe

Przebudowa ul. Serbskiej na osiedlu Arkońskie-Niemierzyn rozpocznie się we wtorek, 15 września, od wprowadzenia pierwszego etapu czasowej organizacji ruchu. Zgodnie z planem prace związane z remontem drogi oraz infrastruktury technicznej podzielono na dwa etapy, które przewidują "połówkowe" zamknięcia jedni ul. Serbskiej przy zachowaniu ruchu pojazdów w jednym kierunku oraz zapewnienie dojść do posesji. W tym etapie zamknięty zostanie wschodni pas istniejącej jezdni ulicy i obowiązywać będzie ruch jednokierunkowy. Objazd do ul. Arkońskiej wyznaczony zostanie przez ulicę Harcerzy.

W ramach inwestycji na ul. Serbskiej wymieniona zostanie nawierzchnia jezdni i zjazdów, powstaną chodniki i miejsca parkingowe. Przebudowane zostaną również urządzenia infrastruktury podziemnej oraz oświetlenie. Po modernizacji powstanie 26 ogólnodostępnych miejsc parkingowych, 3 przeznaczone dla osób niepełnosprawnych oraz 3 dla pojazdów TAXI.

Całkowita wartość zadania to 1,3 mln zł. Wykonawca, firma ELBUD Szczecin Sp. z o.o., ma 5 miesięcy zrealizowanie prac.

Będzie nowy asfalt

Z kolei na ulicach Witkiewicza, Piłsudskiego oraz Łuczniczej wymieniana będzie nawierzchnia. Standardowo, w ramach prac wykonane zostanie frezowanie nawierzchni, regulacja infrastruktury podziemnej, ułożenie warstwy wiążącej, siatki szklano-węglowej, która pozwoli na dłuższe użytkowanie nawierzchni i zminimalizuje jej pęknięcia oraz warstwy ścieralnej.

W poniedziałek, 14 września, zaplanowano rozpoczęcie prac na ulicy Łuczniczej. We wtorek ruszą roboty na ulicy Piłsudskiego, a w środę, 16 września, na ul. Witkiewicza.

Jak zaznacza Hanna Pieczyńska z ZDiTM, ulice te będą przejezdne, jednak utrudnień można spodziewać się na przykład ze względu na odkryte urządzenia podziemne oraz wprowadzenie ruchu wahadłowego. Roboty prowadzone będą przy sprzyjających warunkach atmosferycznych, a ich zakończenie planowane jest na koniec października.

Przypominamy także, że cały czas trwają prace na ulicach Kazimierza Królewicza, Jana Kazimierza oraz Łady.