Co najmniej do soboty nie będzie można korzystać z dwóch dużych basenów na Arkonce. Woda w nich została zabrudzona przez małe dzieci.

 

Do odwołania z użytkowania zostały wyłączone dwa zbiorniki: sztuczna rzeka i największy basen na Arkonce – morze.

– Do zabrudzenia wody doszło w godzinach popołudniowych. Początkowo wyłączona została jedna niecka. Następnie doszło do kolejnego „wypadku" małego dziecka w innym miejscu, co oznaczało konieczność zamknięcia kolejnego zbiornika – informuje Andrzej Kus, rzecznik prasowy miasta ds. komunalnych i ochrony środowiska. Jak podkreśla, sytuacji można było uniknąć, gdyby rodzice zachowywali podstawowe zasady higieny i bezpieczeństwa. – Zawsze wchodząc do wody, czy to w sztucznych zbiornikach wodnych, czy też naturalnych, należy zakładać pociechom pieluchomajtki – podkreśla. – Niestety, jak widać, nie wszyscy się do tego stosują.

Oba baseny muszą zostać wyczyszczone. Następnie zwiększone zostanie chlorowanie, dzięki któremu bakterie zostaną usunięte. Na sam koniec próbki wody pobierze laboratorium. O tym, kiedy baseny zostaną ponownie uruchomione, zdecyduje sanepid. Jak dodaje Andrzej Kus, nie nastąpi to wcześniej niż w sobotę.

Informacja o wyłączonych basenach znajduje się przy kasach głównych. Informowanie o utrudnieniach jest także obowiązkiem kasjerów oraz ochroniarza kasującego bilety mobilne.